یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ۲۳:۳۵

اخبار وزیر صنعت معدن و تجارت

فاطمی امین: سرمایه‌گذاری 34 هزار میلیاردی در فولاد کردستان اشتغال منطقه را متحول می‌کند
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای اداری شهرستان قروه گفت: پروژه فولاد کردستان با سرمایه‌گذاری 34 هزار میلیارد تومانی می‌تواند تحول بزرگی در حوزه اشتغال در منطقه ایجاد کند.
افتتاح 10 کیلومتر راه دسترسی معادن در قروه با حضور وزیر صمت
جاده دسترسی به معادن اوریه شهرستان قروه بااعتبار 15 میلیارد تومان از محل طرح تأمین زیرساخت معادن به طول 10 کیلومتر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.
خام فروشی با ایجاد واحدهای فرآوری در کنار معادن به یک درصد رسید/ 10 برابر شدن اعتبارات معادن در بودجه امسال
وزیر صنعت، معدن و تجارت از زنجیره فولاد قروه بازدید کرد و گفت: در کنار بسیاری از معادن با ارزش سطح کشور مانند طلا، آهن، سنگ تزئینی و ... واحدهای فرآوری ایجادشده به‌طوری‌که تنها کمتر از یک درصد ذخایر این معادن ارزشمند به‌صورت خام فروشی از کشور خارج می‌شود.
حمایت از کارخانه‌ها و تولیدی‌های فعال اولویت‌ جدی وزارت صمت است/ وام ارزی و تعهد ریالی بانک‌ها می‌تواند در کنترل گرانی‌ها
وزیر صمت در دومین برنامه سفر خود به کردستان از شرکت لاستیک بارز بازدید کرد و گفت: حمایت از کارخانه‌ها و تولیدی‌های فعال از اولویت‌های جدی این وزارتخانه است.
تصویب هزار میلیارد تومان برای تأمین اعتبار واحدهای تولیدی کردستان/ بانک‌ها موظف به تأمین اعتبار واحدهای تولیدی هستند
وزیر صمت از کارخانه کاشی کسری سنندج بازدید کرد و گفت: برای تأمین اعتبار واحدهای تولیدی کردستان، هزار میلیارد تومان مصوب شده است و سعی داریم از این محل، تسهیلات موردنیاز واحدهای استان تأمین شود.​
وزیر صمت: حجم تجارت خارجی کشور در سال 1400به 120میلیارد دلار رسید
وزیر صمت ضمن بازدید از مجتمع فولاد مبارکه گفت: سال گذشته با وجود شرایط تحریم‌ها حجم تجارت خارجی کشور به ۱۲۰ میلیارد دلار رسید که مصداق جهاد در تولید و تجارت است.
تأمین مالی زنجیره‌ای یکی از راهبردهای اصلی نظام مالی کشور است/ تیم اقتصادی دولت هم‌افزا و با تعامل جلو می‌رود
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه تأمین مالی زنجیره‌ای با ۵ بانک عامل گفت: اگر ۵ راهبرد و کار اصلی و اساسی در نظام پولی و مالی داشته باشیم، یکی از آن‌ها ۵ راهبرد موضوع تأمین مالی زنجیره‌ای است که بسیاری از مسائل ما را حل خواهد کرد.
جلسات وزیر صمت با مدیران شبکه بانکی و اتاق بازرگانی قطر
وزیر صمت در جریان سفر به دوحه که به همراه رییس جمهور انجام شد با مدیران شبکه بانکی و اعضای اتاق بازرگانی قطر بصورت جداگانه دیدار و ملاقات داشت.
امضای یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان و ۲ سند همکاری های متقابل
در روز اول چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان با حضور سید رضا فاطمی امین« وزیر صمت کشورمان» و عمر زاق اف«معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی»، یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک دو کشور ( پروتکل اجلاس چهاردهم) به امضای طرفین رسید.
از معرفی 100 برند برتر ایرانی به اماراتی‌ها تا امضای 10 سند همکاری تهران - مسقط
وزیر صمت به همراه رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و برخی از نمایندگان دستگاه های دولتی در رأس هیئت بزرگ تجاری از بخش خصوصی به عمان و امارت سفر کرد تا با زمینه سازی برای گسترش مناسبات تجاری با کشورهای همسایه گام عملی برای تحقق توسعه دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم برداشته شود.
« قبلی ۱ ۲ صفحه ۳ از ۳۶ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »
  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید