یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۵:۱۱

تازه های علمی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از مرکز رشد واحدهای فن آور و همچنین دستاوردهای علمی و پژوهشی این دانشگاه بازدید کرد.
هفتصد و شصت و نهمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، شب گذشته به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
بر اساس اطلاعات پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ESI)، محققان جمهوری اسلامی ایران در سال 2013 میلادی 153 و در سال 2014 میلادی 245 مقاله برتر بین المللی تولید کرده اند.
پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با شناسایی و حذف عوامل محدودکننده جذب صوت در نانوالیاف، جاذب‌های صوتی تولید کردند که قادر به جذب 70 درصدی فرکانس‌های پایین و متوسط است.
جورج ادوین مولر، رهبر نخستین ماموریت فرود سرنشین‌دار در ماه و پدر شاتل فضایی، هفته گذشته پس از یک بیماری کوتاه‌مدت در سن 97 سالگی درگذشت.
سرپرست ایرانی هیات مشترک پژوهش مومیایی‌های معدن نمک چهرآباد تصریح کرد: مطالعات بر روی مومیایی مردان‌نمکی و اشیاء کشف شده از معدن نمک چهرآباد از هفته گذشته آغاز شده است.
هفته گذشته جهان شاهد اهدای معتبرترین جایزه علمی جهان بود که توسط آلفرد نوبل، شیمیدان سوئدی برای تکریم دانشمندانی که بیشترین مشارکت را در حوزه‌های پزشکی، فیزیک و شیمی داشته‌اند، بنیان گذاشته شده است.
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با ارائه روش نوینی برای تثبیت آنزیم‌ها بر روی بسترهای نانویی به منظور تولید بیوکاتالیست‌های قابل کاربرد در بسیاری از واکنش‌های شیمیایی، موفق به کسب جایزه شیمی سبز از سوی یونسکو شد.
عضو هیات مدیره دانشکده هوافضای دانشگاه امیرکبیر از طراحی جنگنده پیشرفته ملی و ساخت جت ۵۰ نفره به عنوان برنامه‌های این دانشکده خبر داد.
پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد علوم دارویی و مرکز تحقیقات طب تجربی دانشگاه علوم پزشکی تهران با استفاده از ماده موثره زردچوبه دارویی برای درمان سوختگی‌های وسیع عرضه کردند که با ایجاد ساختار نانویی، میزان دوز مصرفی دارو کاهش یافته است.
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۱۰ بعدی »
  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید