یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۳:۳۸

اخبار

وزیر صمت اعلام کرد:

ضرورت حمایت ویژه بخش خصوصی برای موفقیت بیشتر/ عملکرد قابل توجه ستاد تنظیم بازار کشور

ضرورت حمایت ویژه بخش خصوصی برای موفقیت بیشتر/ عملکرد قابل توجه ستاد تنظیم بازار کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: امروز شاهد آن هستیم که فقط در بخش خودرویی و با تدابیر اتخاذ شده آمار روزانه تولیدات بیش از 4 برابر شده است.
 
 
به گزارش روابط عمومی صندوق ، رضا رحمانی افزود: نباید فراموش کنیم که در تحریم های اعمال شده به کشورمان، بخش تولید و صنعت، پیشران و هدف اول محدودیت ها بوده و از این منظر نتایج بدست آمده بسیار ارزشمند و قابل توجه است.
 
رحمانی خاطرنشان کرد: توجه به توان و ظرفیت های بخش خصوصی، امروز یک پارامتر تعیین کننده در کاهش آثار تحریم هاست.
 
وی تصریح کرد: امسال یکی از سیاست های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه امور، افزایش همکاری ها با تشکل های بخش خصوصی بوده که خوشبختانه نتایج آن در روند تثبیتی و حتی توسعه ای تولیدات کشور کاملا ملموس است.
 
وزیر صمت گفت: در شرایط حاضر باید به صورت کاملا ویژه بخش خصوصی را حمایت و در پیشبرد اهدافشان پشتیبانی کنیم.
 
رحمانی افزود: امروز ضرورت دارد برخی دستگاه ها و بخش های موثر در حوزه تولید در روند تصمیم گیری خود، شرایط ویژه کشور را لحاظ کنند و از بخشی نگری مفرط که آفت کارهاست به جد پرهیز کنند.
 
وی با اشاره به خبر اخیر در خصوص بازگشت به کار عده کثیری از نیروهای بخش خودروسازی کشور، گفت: این آمار از سوی دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اعلام شده و برای تمامی تلاشگران حوزه صنعت خبری مسرت بخش است که حتما باید در سایر بخش ها نیز شاهد ظهور و بروز این اتفاق خجسته باشیم و نباید فراموش کنیم که این موارد در کنترل بعد روانی تحریم ها از اهمیت بسزایی برخوردارند.

عملکرد قابل توجه ستاد تنظیم بازار کشور

وزیر صمت در ادامه جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به گزارش ارائه شده از اقدامات ستاد تنظیم بازار کشور و تحلیل وضعیت بازار در 9 ماهه سال جاری، گفت: ستاد تنظیم بازار کشور در یکسال گذشته عملکرد خوبی داشته و این عملکرد بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین کاملا قابل توجه بوده است که خوشبختانه مورد تایید بخش های مختلف کشور نیز است.
 
رحمانی خاطرنشان کرد: درایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان که پیش روی ماست، کنترل دقیق فرآیند های تولید، تامین و همچنین بخش توزیع، باید در دستور کار ویژه قرار گیرد و با تشریح اصولی اقدامات مناسب انجام گرفته، بیش از پیش حمایت و مشارکت عمومی را در اجرای سیاست های تنظیمی بازار جلب نماییم.
 
وی تصریح کرد: برخی اقدامات انجام شده طی این مدت درسطح وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله در همین بخش بازرگانی مصداق کار جهادی است، چرا که در این مدت، بازار به خوبی کنترل شده و همکاری با اصناف در بهترین شرایط ممکن شکل گرفته است

 

رحمانی تاکید کرد: همه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف هستیم به عنوان خادم مردم، تمام تلاش خود را برای انجام بهینه وظایف به کار ببندیم.
 
وی در پایان گفت: مبارزه با هرگونه تخلف و فساد در این وزارتخانه با لحاظ برخی ضروریات در دستور کار است که از جمله آنها می توان به تفویض اختیارات، توجه به توان بخش خصوصی، کاهش فرآیند ها و...، اشاره کرد.  

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید