شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۷:۳۹

اخبار

نقی پور در حاشیه افتتاح دفتر نمایندگی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در قزوین خبر داد :

بهره مندی 1833 طرح صنایع پیشرفته از تسهیلات صندوق تاکنون / افزایش سقف تسهیلات از 3 به 5 میلیارد تومان

بهره مندی 1833 طرح صنایع پیشرفته از تسهیلات صندوق تاکنون / افزایش سقف تسهیلات از 3 به 5 میلیارد تومان
رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور گفت: تاکنون این صندوق برای حمایت از صنایع های تک و پیشزفته کشور به ۱۸۳۳ طرح صنعتی تسهیلات اعطا کرده است .

به گزارش روابط عمومی صندوق ،  رضا نقی پور اصل در حاشیه افتتاح دفتر نمایندگی صندوق در استان قزوین در خصوص اهمیت راه اندازی دفاتر صندوق در استانها اظهارداشت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، توجه به تقویت شرکت های دانش بنیان و رویکرد وزارت خانه در رونق تولید، مقرر شد ۱۰ نمایندگی در استان های کشور راه اندازی شود تا در مسیر تمرکز زدایی و تسهیل در امور کارآفرینان گام برداریم.

وی بیان کرد: تاکنون نمایندگی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور، در استانهای آذربایجان شرقی، هرمزگان و فارس افتتاح شده و چهارمین دفتر نمایندگی نیز در راستای تمرکز زدایی از پایتخت در استان صنعتی قزوین راه اندازی شد.

نقی پور اصل در خصوص اهداف تاسیس این صندوق ها بیان کرد: هدف ما بر اساس قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها، شرکت های فنآوری و همه شرکت های های نوین و پیشرفته و کوتاه کردن مسیر سرمایه گذاری در بخش کارآفرینی های جدید و استارت آپ ها می باشد و تلاش می کنیم خدمات کارشناسی برای توانمند سازی این شرکت ها و تسهیلات کم بهره را در اختیار فعالان آنها قرار دهیم.


افزایش سقف اعتباری از ۳ میلیارد تومان به ۵ میلیارد تومان


وی در ادامه اظهارداشت: سقف اعتباری صندوق به هر طرح تا دو ماه قبل ۳ میلیارد تومان بود که در حال حاضر این میزان به ۵ میلیارد تومان افزایش یافته و برای هر طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد می توان این تسهیلات را پرداخت کرد و هیچ سقفی در تعداد طرح ها تعیین نشده و هر تعداد طرحی ارائه شود تسهیلات می دهیم.

نقی پور گفت: در خصوص ضمانت نامه هم مشکلی نخواهیم داشت و سخت گیری نخواهد شد و هر تعداد طرح داده شود در اداره ارزیابی مورد بررسی قرار گرفته و مصوب می شود.

وی افزود: مبنای حمایتی ما صنایع پیشرفته و های تک است و صنایعی مانند نانو، صنایع پیشرفته پزشکی، تجدیدپذیر ، هوا فضا، ماهواره ای، اتوماسیون اداری، نرم افزارسازی و ... هیچ محدودیتی برای دریافت تسهیلات از صندوق ندارند .


نقی پور اصل افزود: امسال ۱۷۰ طرح از خدمات صندوق استفاده کردند و اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان در بخش ضمانت نامه و ۶۰ میلیارد تومان برای بخش تسهیلات با سود ۸ تا ۹ درصد پرداخت شد.

قزوین یک استان صنعتی و مهم است


مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور در ادامه در مورد جایگاه استان قزوین هم گفت: قزوین چون یک منطقه صنعتی و یک شهر دانشگاهی، علمی، صنعتی و کشاورزی است و دانشگاههای مهمی دارد تلاش می کنیم تا صنایع شما تقویت شود و طرح های «های تک» با سرعت بیشتری عملیاتی شود که این کار به خود کفایی تولیدی و صنعتی کشور هم کمک می کند.

وی بیان کرد: برای تسهیل در کارها نمایندگی صندوق در این استان افتتاح شده تا کارآفرینان و صنعتگران برای گرفتن تسهیلات صندوق نیازی به رفتن به تهران نداشته باشند و در استان بسرعت این خدمات را دریافت کنند.

نقی پور اصل یادآورشد: نزدیکی صنعت و دانشگاه در استان یک موقعیت مناسب است که امیدواریم با کمک صندوق در تجاری سازی طرح ها با کمک دانشگاهها بتوانیم طرح های خوبی را در استان قزوین عملیاتی کنیم.
۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید