دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۷:۴۳

اخبار

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن خبر داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن خبر داد
وزیر صنعت، معدن و تجارت از حمایت از تولیدات ساخت داخل و بهره برداری از ۱۰۰ هزار میلیارد پروژه معدنی خبر داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن خبر داد؛

وزیر صنعت، معدن و تجارت از حمایت از تولیدات ساخت داخل و بهره برداری از ۱۰۰ هزار میلیارد پروژه معدنی خبر داد.

 

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در همایش روز ملی صنعت و معدن که با حضور رییس مجلس، تنی چند از وزرا و فعالان حوزه صنعت در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به حضور مسوولان در این گردهمایی گفت: این حضور گسترده حامل پیام حمایت است .

 

او ادامه داد: سال گذشته در این ایام در ماه های نخست تحریم بود، ما جنگ اقتصادی را جدی گرفته ایم و باور داریم و متناسب با آن برنامه ریزی می کنیم.۱۴ ماه ازاعلان تحریم ها گذشته است،البته که در این مدت مشکلاتی داشته ایم ولی نباید فراموش کرد؛ صنعتگران ما در این سال ،جهادی عمل کردند، تولید و نقل و انتقال منابع مالی ما با مشکل روبرو بوده است و در تحریم ها، صنایع نخستین چیزی بود که انجام شد ولی به همت تولید کنندگان و صنعتگران تولید پابرجاست.

 

رحمانی با اشاره به اینکه در سال گذشته پیش بینی این بود که تراز منفی۶ خواهد بود گفت: در حال حاضر تراز منفی ۲ است و به همت دوستان می توانیم در شرایط سخت راهکار پیدا کنیم.

وزیر صمت با اشاره به حفظ تولید موجود به عنوان شاه بیت برنامه های این وزارت در سال گذشته افزود: امسال نهضت ساخت داخل را راه انداخته ایم و فعال سازی در معادن را شروع کرده ایم.

 

انچه ما دنبال آن در رونق تولید هستیم، حل بیکاری جوانان است

او با اشاره به پتانسیل های کشور در صنعت ریلی و دریایی گفت: منابع مالی تنها مشکل ما است و باید سازوکاری انجام دهیم که همه پای تولید بیایند.

 

رحمانی بیان کرد: یکی از محورهای ما امسال تامین منابع مالی است و نهضت ساخت داخل می تواند به تنهایی صنعت ما را رونق بدهد.

او از تفاهم نامه با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها خبر داد و گفت: در حوزه نساجی فعالیت ها ما بسیار چشم گیر است و در سال گذشته واردات در این بخش منفی ۳۱ بود و صادرات مثبت ۶ و درحال حاضر صادرات در این بخش به مثبت ۲۷ رسیده است .

 

وزیر صمت با اشاره به برنامه های این وزارت در حوزه صادرات گفت: برنامه صادرات به ۱۵ کشور نزدیک و همسایه را داریم. بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی را در دستور کار داریم.

این عضو کابینه دوازدهم با تاکید بر تولید داخل بیان کرد: در مبارزه با رانت و فساد هیچ ملاحظه ای نداریم، همانگونه که در حمایت از تولید محدودیتی نداریم.

 

رحمانی با اشاره به اینکه به سمت تکمیل سامانه های الکترونیکی و الکترونیکی شدن پیش می رویم گفت: برای ارایه سامانه ای الکترونیکی برای عرضه و رصد محصولات از تولید تا آخرین حلقه عرضه برنامه ریزی کردیم. سامانه جامع انبارها که بیش از ۵۰۰ انبار در آن ثبت شده است و همچنین سامانه افق را راه اندازی کرده ایم.

 

او گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی آماده افتتاح و بهره برداری داریم.ارتباط با تشکل ها و صنعتگران باید در دستور کار مدیران مجموعه وزارت صمت و استان ها قرار بگیرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید