دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۲۲

اخبار

برنامه ویژه برای توسعه صنعتی و معدنی سیستان و بلوچستان داریم

برنامه ویژه برای توسعه صنعتی و معدنی سیستان و بلوچستان داریم.

اشتغال روستاییان را توسعه می دهیم.

برای اجرای نظام نوین تجارت برنامه ریزی شده است.

 
برنامه ویژه برای  توسعه صنعتی و معدنی سیستان و بلوچستان داریم/ اشتغال روستاییان را توسعه می دهیم/ برای اجرای نظام نوین تجارت برنامه ریزی شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس گفت: برنامه ویژه ای برای سیستان و بلوچستان داریم وبا توجه به تبصره 18 قانون بودجه اشتغال روستایی در این منطقه درحال پی گیری است وهمچنین برنامه ای را برای نظام نوین تجارت در وزارت در حال انجام هستیم.

 

به گزارش شاتا، رضا رحمانی، با حضور در مجلس برای توضیح به سوال « حبیب الله دهمرده » نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند با اشاره به فعالیت های انجام شده در این بخش گفت : ما برنامه ویژه ای برای توسعه استان سیستان و بلوچستان داریم و بسیاری از صنایع کوچک و راکد این منطقه به دلیل وام های بانکی برای فروش به گذاشته شده بودند احیا شده اند و امروز به عنوان یکی از صنایع مطرح در تولید در این منطقه به حساب می آیند.

او در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به باز تولید کارگاه بافت و خورشید، بیان کرد: با پی گیری هایی که انجام شده است این کارخانه که رو به نابودی می رفت، اکنون به چرخه تولید باز می گردد.
رحمانی با اشاره به تبصره 18 قانون بودجه که شاه بیت فعالیت ها در وزارت صمت است توضیح داد: با توجه به این تبصره، اشتغال روستاییان در الویت برنامه های وزارت است.
وزیر صمت در ادامه با اشاره به فعالیت بنگاه های کوچک و متوسط گفت:حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط تدوین شده و در اکثر کشورها راه حمایت از آن ها بستر تسهیلات است در طول 3 سال اخیر این طرح اجرا شده و مورد حمایت قرار گرفته، همچنین ستادهای تسهیل نیز در سراسر کشور تشکیل شده اند.
وی افزود: تلاش می کنیم واحدهای صنعتی کوچک و متوسط را به جایگاه حقیقی خود نزدیک کنیم.
رحمانی ادامه داد: یکی از مصوبات مجلس تبصره 18 قانون بودجه بود که کمک بسیار بزرگی محسوب می شود؛منابع ما در حمایت از واحدهای کوچک و متوسط محدود بوده و تکمیل واحدهای نیمه تمام، نوسازی و بازسازی و ایجاد کلینیک های صنعتی در دستورکار قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی در زمینه ارتباط صنایع کوچک با صنایع بزرگ وجود دارد که باعث آسیب پذیری آن ها شده است، افزود: تلاش می کنیم تا ارتباط رشته های صنعتی را برقرار کنیم، تاکنون بیش از هزار واحد در بخش های مختلف شناسایی شده اند.

رحمانی در بخش دیگری از صحبت هایش به شناسایی591 شرکت که می توانند دانش بنیان شونداشاره کرد و گفت: 341 واحد از این تعداد مجوزهای دانش بنیان شدن را دریافت کرده اند.
وزیر صنعت با اشاره اجرای برنامه نظام نوین تجارت در وزارت صمت گفت: تمرکز ما بر توسعه مناطق محروم است و توسعه مناطقی چون سیستان و بلوچستان از جمله برنامه های جهادی وزارت است.
یادآور می شود،توضیحات رحمانی نماینده زابل ، زهک و هیرمند را قانع کرد.

۴ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
شاتا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید