دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۳۵

اخبار

​رییس انجمن میکروالکترونیک مطرح کرد: ظرفیت بالای صنعت میکروالکترونیک در افزایش GDP کشورها

​رییس انجمن میکروالکترونیک مطرح کرد: ظرفیت بالای صنعت میکروالکترونیک در افزایش GDP کشورها
رییس انجمن میکروالکترونیک با بیان این‌که شرکت سامسونگ در سال گذشته 61 میلیارد دلار در حوزه میکروالکترونیک فروش داشته است، گفت: اگر ما بخواهیم در این حوزه وارد شویم، باید اقدامات بزرگی را اجرایی کنیم.
به گزارش روابط عمومی صحا، دکتر عطاردی  صبح پنج شنبه 26 مهرماه در اجلاس هم‌اندیشی صنعت میکرو الکترونیک که در شهرک فناوری الکترونیک ارومیه برگزار شد، با تاکید بر این‌که این حوزه برای بسیاری از مسئولان و مردم جامعه ناشناخته است، یادآور شد: این در حالی است که در سال گذشته در دنیا فروش محصولات میکروالکترونیک 420 میلیارد دلار بوده که رشد 22 درصدی را داشته است.
رییس انجمن میکروالکترونیک اضافه کرد: از این میزان فروش 61 میلیارد دلار آن متعلق به شرکت سامسونگ بوده است، به این معنا که این شرکت در سال گذشته 601 میلیارد تومان فروش داشته که معادل سه برابر فروش نفت و 17 درصد جی دی پی کشور کره را شامل می‌شود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: میزان سرمایه‌ای که از سوی سامسونگ برای خرید تجهیزات و تحقیق و توسعه هزینه شده، 83 درصد بودجه آن است و ما اگر بخواهیم در این حوزه وارد شویم باید اقدامات بزرگی نیز اجرایی کنیم.
عطاردی همچنین به تجربه رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و گفت: رژیم اشغالگر قدس با هفت میلیون نفر جمعیت در سال قبل دو میلیارد دلار برای توسعه فناوری‌های 45 نانومتر سرمایه‌گذاری کرده که این میزان در سه سال گذشته بالغ بر چهار میلیارد دلار برای توسعه فناوری‌های 22 نانومتر بوده است.
این فعال حوزه میکروالکترونیک اضافه کرد: این کشور برای توسعه فناوری‌های مربوط به 10 نانومتر نیز با مبلغ 6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
 
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید