دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۱۲

اخبار

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در بازدید از تله‌کام 2018 خبرداد:

صدور 444 میلیارد ریال انواع ضمانت‌نامه در شش ماهه نخست سال جاری توسط صحا

صدور 444 میلیارد ریال انواع ضمانت‌نامه در شش ماهه نخست سال جاری توسط صحا
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) از صدور 444 میلیارد ریال انواع ضمانت‌نامه توسط صحا به شرکت‌های خصوصی فعال صنایع الکترونیک در شش ماهه نخست سال 1397 خبرداد.
به گزارش روابط عمومی صحا، نوزدهمین  نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی(تله‌کام ۲۰۱۸) به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان و کارشناسان صنعت مخابرات کشور امسال از یازدهم مهرماه آغاز شده و امروز چهاردهمین مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پایان می‌یابد.
دکتر علی وحدت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) در چهارمین روز از برگزاری این رویداد بین المللی از سالن‌های 10-11 و 8-9 بازدید کرد. در این بازدید مهندس جان احمدی سرپرست ارزیابی طرح‌ها و مهندس مسعودی سرپرست نظارت بر طرح‌های صحا وی را همراهی کردند.
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در حاشیه این بازدید با اشاره به نمایشگاه تله‌کام 2018 به عنوان بزرگترین نمایشگاه مخابراتی خاورمیانه گفت: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک با نزدیک به20 سال سابقه از قدیمی ترین صندوق های حمایتی تخصصی است که وظیفه اش حمایت از صنایع ارتباطی، اتوماسیون، رایانه ای، الکترونیک نوری، قطعات الکترونیک،الکترونیک مصرفی و الکترونیک کاربردی است.
وی افزود: خدمات صندوق شامل سرمایه‌گذاری ریسک پذیر و خدمات کارشناسی‌، صدور ضمانتنامه و حمایت مالی و اعتباری از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک در بخش خصوصی و تعاونی‌ به ‌صورت تسهیلات است.
دکتر وحدت با ارائه آمار عملکرد حمایت‌های صحا از شرکت‌های فعال صنایع الکترونیک تصریح کرد: در شش ماه نخست سال 1397، صحا موفق به صدور 88 فقره انواع ضمانت‌نامه به ارزش 444 میلیارد ریال برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان این حوزه شده است. 
وی افزود: همچنین صحا در سال گذشته موفق به صدور ۱۵۶ فقره ضمانت‌نامه به ارزش ۶20 میلیارد ریال شده است که این میزان امکان انعقاد بیش از ۴۷۰۰ میلیارد ریال قرارداد را توسط شرکت‌های صنایع الکترونیک کشور میسر کرده است که این عدد برای سه سال اخیر به مبلغ 9500 میلیارد ریال بالغ می‌شود.
مدیرعامل صحا تصریح کرد: ضمانت‌نامه‌های صادرشده صحا در سه سال اخیر بیش از ۵ برابر ضمانت‌نامه‌های صادرشده ۱۶ سال قبل از آن بوده است و بیش از 40 درصد متقاضیان دریافت ضمانت‌نامه در سال 1396 برای نخستین بار از این خدمت صحا بهره برده و تعیین سقف اعتباری شده اند. رشد چشمگیر تعداد ضمانت‌نامه‌های صادر شده در کنار رشد مبلغ آنها نشان‌دهنده فراگیر شدن مرجعیت صحا در امر ضمانت‌نامه‌های مورد نیاز فعالان صنایع الکترونیک است.
به گفته دکتر وحدت، صندوق حمایت از صنایع الکترونیک تنها در سال گذشته، از ۱۶۷ شرکت فعال صنایع الکترونیک کشور ، به میزان نزدیک به هزار میلیارد ریال حمایت کرده است. 
گفتنی است، غرفه‌ صحا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تله‌کام ۲۰۱۸) سالن ۱۰-۱۱ برپاست و کارشناسان صندوق آمادگی پاسخگویی به سوالات متقاضیان در خصوص تسهیلات و ضمانت‌نامه های صحا هستند.
 
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید