یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ۰۶:۱۶

اخبار

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در دیدار با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

اعطای نزدیک به 1000.000.000.000 ریال تسهیلات به صنایع الکترونیک در سال گذشته

اعطای نزدیک به 1000.000.000.000 ریال تسهیلات به صنایع الکترونیک در سال گذشته
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، حمایت‌های صحا از شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی صحا، دکتر علی وحدت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صحا در نشست با مهندس محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای که در محل صندوق برگزار شد، با بیان اینکه خدمات صندوق حمایت از صنایع الکترونیک شامل اعطای تسهیلات با نرخ ترجیحی(5 تا 15 درصد) و صدور ضمانت‌نامه به شرکت‌های فعال صنایع الکترونیک است، گفت: روند حمایتی صحا در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تسهیلات مالی اعطایی در سه سال اخیر از 130 درصد مجموع تسهیلات قبلی طی 16 سال فعالیت پیشی گرفته است. به طوریکه تنها در سال گذشته، از 167 شرکت فعال صنایع الکترونیک کشور ، به میزان نزدیک به هزار میلیارد ریال حمایت صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین در بخش ضمانت‌نامه، صحا موفق به صدور 156 فقره ضمانت‌نامه به ارزش 611 میلیارد ریال شده است که این میزان امکان گرفتن بیش از 4700 میلیارد ریال قرارداد را توسط صنایع الکترونیک کشور میسر کرده است.

به گفته مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع الکترونیک، ضمانت‌نامه‌های صادرشده صحا در سه سال اخیر بیش از 5 برابر ضمانت‌نامه‌های صادرشده 16 سال قبل از آن بوده است.

وی با تاکید بر اینکه حوزه فناوری اطلاعات یکی از سبدهای اصلی حمایت‌های صحا به شمار می‌رود، تصریح کرد: در 3 سال اخیر نزدیک به 300 میلیارد ریال تسهیلات فقط به شرکت‌های فناوری اطلاعات از سوی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک اعطا شده است و تنها در سال گذشته سهم ریالی حمایت صحا از طرح‌های این حوزه معادل 14 درصد از کل تسهیلات اعطایی بوده است.

مدیرعامل صحا با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های نهادهای صنفی در توسعه حمایت‌ها از شرکت‌های فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: مشارکت در شناخت اولویت‌های حمایتی صنعت فناوری اطلاعات و تعریف مدل‌های جدید حمایتی، استفاده از توان کارشناسی و تخصصی سازمان نصر و بخش خصوصی در ارزیابی طرح‌ها و اعتبارسنجی، تعریف پروژه‌های مشترک با هدف ارتقاء رقابت پذیری مشارکت‌های داخلی و امکان حضور در بازارهای بین المللی از جمله محورهای است که می توان در همکاری صحا و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای دنبال کرد.

وی در پایان با بیان اینکه حوزه فناوری اطلاعات دائما در حال تغییر است، گفت: صحا همراه با تغییرات تکنولوژی به خصوص روی آوردن شرکت‌ها به مباحث IOT، فین تک‌ها و بلاک چین به دنبال توسعه و تنوع در حمایت‌های خود بوده است که به نظر می رسد که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای که متشکل از شرکت‌های خصوصی این بخش از صنعت است، می‌تواند در این زمینه به صندوق کمک کند و همواره از پیشنهادی نهادهای صنفی در تعیین اولویت‌ها و زمینه‌های حمایتی جدید استقبال کرده‌ایم.

۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید