سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۴:۱۱

اخبار

پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک با تسهیلات صحا

پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک با تسهیلات صحا
شرکت ایرانی فعال نرم افزاری موفق به طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک در یک بستر ابری (cloud) و مبتنی بر وب شد.

به گزارش روابط عمومی صحا، محمدباقر جوینی مدیرعامل شرکت نگارپردازان البرز در رابطه با توسعه نرم‌افزار GIS دینامیک گفت: این نرم‌افزار قادر خواهد بود تجزیه‌وتحلیل و مدیریت داده‌های مکانی را مدیریت کند.

وی در رابطه با مشخصات فنی این طرح گفت: پیچیدگی، تنوع و حجم انبوه اطلاعات جغرافیایی از یک‌سو و توانایی‌های رایانه در عرصه اطلاعات از سوی دیگر، فلسفه وجودی سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) را تبیین می‌کند. علاوه‌بر دسترسی صحیح و سریع به داده‌های موردنیاز در یک حجم وسیع، امکان ارائه و به تصویر کشیدن اطلاعات مکانی و موضوعی در قالب نقشه، جدول و نمودار، ویرایش و به هنگام نمودن داده‌ها و نیز امکان استفاده از داده‌های موجود در جهت اهداف مختلف و براساس نیازهای گوناگون کاربران فراهم می‌شود.

جوینی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مزیت برنامه‌های GIS سادگی توزیع این برنامه‌ها بین کاربران است، تصریح کرد: این برنامه‌ها نیاز به نصب روی سیستم کاربران را ندارد، به‌علاوه می‌توان به‌راحتی کنترل نسخه را انجام داد. به‌عبارت‌دیگر، تمام افراد می‌توانند از آخرین نسخه موجود روی سرور استفاده کنند.

وی ادامه داد: بروز اختلال در اینترنت ایران، معمولاً موجب اختلال و عدم‌دسترسی یا کندی دسترسی به سایت‌هایی که روی سرورهای خارجی میزبانی می‌شوند، خواهد شد که ممکن است کاربران هاستینگ خارج از کشور با آن روبرو شده باشند. ازاین‌رو، دسترسی به سرور داخل ایران به دلیل استفاده از بستر داخلی تا حد زیادی، دسترسی دائمی را برای کاربران ایرانی فراهم می‌آورد.

جوینی عنوان کرد: برای طراحی و توسعه این نرم‌افزار باید یک نقشه آفلاین ایجاد شود که بتوان آن را در برنامه مشاهده کرده و سپس اطلاعات جغرافیایی روی نقشه نمایش داده شود. این بدین معنی است که باید مجموعه حرکات متحرک در پایگاه داده ذخیره شود و بتوان با انتخاب متحرک مسیر حرکت آن را روی نقشه ظاهر کرد، سپس اطلاعات جغرافیایی را از نرم‌افزار گرفته و در پایگاه داده ذخیره کرد. بدین معنی که کاربر در مراجعه بعدی بتواند مکان‌های متحرک را مشاهده کند.

وی در رابطه با بازار مصرف این محصول گفت: باتوجه به رشد سخت‌افزاری دستگاه‌های مبتنی‌بر GIS، نیروهای نظامی و انتظامی و سازمان راهداری و کلیه نهادهایی که به هر نحو با خواندن نقشه و Tracking المان‌های زمینی و مواردی از این دست مواجه هستند از مشتریان بالقوه این نرم‌افزار خواهند بود. همچنین با کمک این نرم‌افزار هنگام بروز خرابی و یا سانحه در شبکه زمینی، مدیریت سوانح و خرابی در حداقل زمان ممکن فراهم خواهد شد.

جوینی افزود: با توجه به اینکه اپلیکیشن برنامه را خودمان نوشتیم و به دلیل بحث امنیت در انتخابات با توجه به اینکه در این نرم‌افزار امکان مانیتورینگ داده‌ها وجود داشت، در وزارت کشور و ریاست جمهوری در زمان انتخابات از این پروژه استفاده شد و پروژه موفقی بود.

وی در رابطه با روند دریافت تسهیلات از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک گفت: تسهیلات صحا به شرکت کمک کرد تا فازهایی از پروژه را تکمیل کنیم و این مبلغ به حرکت رو به جلوی شرکت تا حدی کمک کرده و باعث پیشرفت پروژه موردنظر شد؛ اما اگر بوروکراسی حاکم بر صحا تعدیل شود، به روند کار شرکت‌ها سرعت بخشیده و رسالت صندوق به‌خوبی انجام می‌گیرد.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید