جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۳۸

اخبار

با کمک تسهیلات صحا صورت گرفت: تولید برد مدار چاپی، محصولی قابل رقابت با نمونه‌های اروپایی

با کمک تسهیلات صحا صورت گرفت:  تولید برد مدار چاپی، محصولی قابل رقابت با نمونه‌های اروپایی
یک شرکت ایرانی با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با تولید بردهای الکترونیکی و امکان تولید انواع فیبر مدار چاپی، بخشی از نیاز صنایع مختلف این محضولات را مرتفع می‌کند.

به گزارش روابط عمومی صحا، بابک پاک‌نهال مدیرعامل شرکت کارا الکترونیک مبنا با اشاره به اینکه بردهای الکترونیکی در زمره یکی از مهم‌ترین قطعات پرکاربرد در صنایع است، گفت: هرروز بر دامنه مصرف این قطعه پرکاربرد افزوده می‌شود. در واقع، می‌توان اینگونه گفت که مغز الکترونیکی هوشمند ماشین، دستگاه و یا یک فرآیند، بردهای الکترونیکی آن است.

وی در رابطه با مشخصات فنی طرح  گفت: برد مدار چاپی به صفحاتی گفته می‌شود که حاوی قطعات الکترونیکی مختلفی بوده و ارتباط بین آنها به جهت انجام یک فرمان توسط خطوط مدارچاپی صورت می‌گیرد. روش ساخت مدارچاپی هم مانند سایر فرآیندهای چاپ دارای سه بخش است. بخش نخست پیش از چاپ بوده که شامل طراحی برد الکترونیکی و در نهایت تهیه فیلم یا فرم چاپی جهت ارائه به خط تولید است.

پاک نهال ادامه داد: مرحله بعدی چاپ است که شامل کلیه فرآیندهای تولید برد الکترونیکی با استفاده از فرم چاپی تهیه شده مطابق با طراحی است. ضمن اینکه در این مرحله سایر فرآیندهای صنعتی مانند فرآیندهای شیمیایی و مکانیکی و... جهت تکمیل پروسه تولید برد الکترونیکی به کمک روش‌های پیشرفته چاپ صنعتی می‌آید.

مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: مرحله پس از چاپ که مرحله آخر است در واقع جزء فرآیندهای تکمیل تولید برد الکترونیکی بوده که شامل مونتاژ، تست و ایزولاسیون قطعات الکترونیکی مورد نیاز بردهای الکترونیکی منطبق با طراحی‌های صورت گرفته است.

وی با بیان این موضوع که شرکت ما با تولید محصول با تکنولوژی پیشرفته، گامی فراتر برداشته و به یاری خدا به زودی در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد، گفت: اکنون این مجموعه با توجه به سرمایه‌گذاری خود و همچنین حمایت صحا با فراهم آوردن ماشین‌آلات مجهز و ارائه کیفیتی ممتاز و نمونه یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های صنعتی کشور در زمینه تولید بردهای الکترونیکی به‌شمار می‌آید.

پاک نهال عنوان کرد: از جمله فعالیت‌های این مجموعه شامل مشاوره، طراحی و اجرای خدمات چاپ بردهای الکترونیکی بر روی انواع مختلف ورق‌های خام با ضخامت‌های مس از ۱۸ میکرون تا ۱۰۵ میکرون به صورت پیوسته (روزانه) و میکرون‌های بالاتر به‌صورت ناپیوسته (موردی) مورد نیاز صنایع خودروِسازی، تجهیزات پزشکی، اتوماسیون صنعتی، نفت و گاز، خانه‌های هوشمند و صنایع روشنایی و الکترونیک عمومی به صورت تولید و مونتاژ انواع بردهای الکترونیکی تک لایه، دو لایه، چند لایه و فرکانس بالاست.

وی در رابطه با تسهیلات صندوق حمایت از صنایع الکترونیک عنوان کرد: خوشبختانه روند دریافت تسهیلات به گونه‌ای پیش رفت که در زمان کوتاهی ما را به اهدافمان نزدیک‌تر کرد.

پاک نهال افزود: با توجه به اینکه کسب‌وکارهای خرد و متوسط به عنوان راهی برای برون رفت از رکود، حل بحران اشتغال و افزایش بهره‌وری در کشور هستند، امیدوارم سازمان‌ها و ارگان‌های حمایتی برای کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان و صنایعی از این دست با برنامه‌ریزی‌های مدون و در اختیار قراردادن تسهیلات لازم با سود متناسب و باز پرداخت بلندمدت با تنفس اولیه بیشتر از روال‌های جاری به تولید پایدار و ایجاد اشتغال کمک کنند.

وی ادامه داد: این موضوع روند کاری را برای هر دو طرف تسهیل می‌کند. اما در هرحال، مبلغ تسهیلات کمک زیادی به ما کرد و با کمک تسهیلات صحا توانستیم طرح توسعه‌ای خود را تکمیل کنیم و به بار نشستن این موضوع با حمایتی که صحا انجام داد، صورت گرفت.

پاک نهال افزود: با کمک تسهیلات صحا و با توجه به اهداف و طرح‌های جاری شرکت، فرآیند خرید ماشین‌آلات موردنظر تسهیل و به زودی با مزیت رقابتی که در بازارهای جهانی پیدا خواهیم کرد گامی بزرگ در زمینه صادرات نیز برخواهیم داشت و به یاری خدا میزان واردات محصول موردنظر در این صنعت را به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهیم داد.

وی بیان کرد: در جهت ارتقاء خط تولید می‌توانیم به جرات ادعا کنیم که تنها شرکتی در ایران هستیم که تا مرحله کنترل فرآیند به‌طور کاملا اتوماتیک فعالیت کرده و توانایی رقابت با شرکت‌های برتر دنیا را در این صنعت دارا هستیم. ضمن اینکه تولیدات ما ارزبری این محصول را کم کرده و می‌تواند با توجه به دو پارامتر کیفیت بخش قابل قبولی از نیاز تولیدکنندگان ایرانی را مرتفع کند.

۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید