شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۸:۲۳

اخبار

تولید دستگاه ماشین‌کاری صنایع خودرو توسط یک شرکت دانش بنیان با حمایت صحا

تولید دستگاه ماشین‌کاری صنایع خودرو توسط یک شرکت دانش بنیان با حمایت صحا
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان از اجرای پروژه ساخت، نصب و راه‌اندازی یک دستگاه ماشین سنتراکس CNC با پنج ایستگاه سه محور توسط این شرکت و با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس سلیمان یوسف‌پور، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارس لوجیک گفت: ماشین سنتراکس که دارای پنج ایستگاه سه محور است بر اساس کنترلر زیمنس S7300 و عملکردهای حرکتی سروو موتور و اسکرو ساخته و راه‌اندازی می‌شود.

مهندس یوسف‌پور ضمن بیان این مطلب که شرکت‌های معتبر اروپائی نظیر SOMEX ، SUHNER و ... از سنتراکس (Centrax) جهت ماشین‌کاری انواع مختلف قطعات در قالب تولید انبوه استفاده می‌کنند، اظهار کرد: سنتراکس با استفاده از قابلیت حرکت یونیت‌های ماشین‌کاری در سه محور X،Y ، Z و به‌طور CNC یک ماشین سنتر کامپکت (فشرده) و با انعطاف‌پذیری بسیار در مقایسه با ماشین سنترهای متعارف است.

مدیرعامل شرکت پارس لوجیک گفت: این ماشین قادر است پس از Refrenceگیری، خود را آماده ماشین‌کاری هر قطعه‌ای کند.

مهندس یوسف‌پور تصریح کرد: این ماشین می‌تواند با ویژگی‌هایی که دارد با دقت بالا و مانور بیش از حد خود به سرعت کلیه قطعات مشخص شده در برنامه کامپیوتر خود را با تعویض ابزار و فیکسچرهای Flexible استاندارد و با سرعت تولید پنج برابر یک ماشین سنتر معمولی ماشینکاری کند.

وی ضمن بیان این مطلب که تولید این ماشین سنتراکس باعث بومی‌سازی دانش فنی ساخت اینگونه ماشین‌آلات خواهد شد، انعطاف‌پذیری (FLEXIBILITY)، تغییرپذیری (CONVERTIBILITY)، مقیاس‌دهی (MODULARITY) و تولید ۵ برابر ماشین سنتر (PRODUCTION) را به‌ عنوان ویژگی‌های این دستگاه برشمرد که وجه تمایز آن با سایر دستگاه‌های جایگزین است.

مهندس یوسف‌پور در خصوص موارد کاربرد این دستگاه گفت: ماشین سنتراکس با ایجاد شرایط مطلوب برای مجموعه‌های کوچک و متوسط قطعات فلزی که نیاز مبرمی برای ماشین‌کاری تولید انبوه دارد طراحی شده و با تغییر روی فیکسچر می‌تواند بیش از ۲۰ نوع قطعه فلزی را ماشین‌کاری کند.

مدیرعامل شرکت پارس لوجیک افزود: ماشین سنتراکس با ۱۵ محور CNC در صنایع مختلف از جمله خودرو، لوازم خانگی و ... به‌کار می‌رود.

وی گفت: کلیه قطعات مربوط به شاسی و بدنه، صفحات، میز ایندکس و بخشی از یونیت‌های ماشین‌کاری، ساخته و خرید قطعات خارجی نیز انجام شده و فقط تکمیل تابلو برق، یونیت‌ها و مونتاژ باقی مانده است.

مهندس یوسف‌پور با اشاره به فعالیت شرکت پارس لوجیک در زمینه صنایع ماشین‌سازی و ساخت تجهیزات مرتبط، گفت: تجهیزات تولیدی این شرکت ماشین‌آلات CNC و دستگاه‌های تراش بوده و هم اکنون با دریافت گواهی‌های کیفی مختلف از مراجع داخلی و خارج از کشور، به انجام فعالیت‌هایی نظیر یونیت‌سازی، ساخت میز ایندکس، ساخت ماشین‌های مخصوص و ماشینکاری قطعات فلزی مشغول است.

وی ادامه داد: شرکت پارس لوجیک تاکنون بیش از ۳۱۰ دستگاه ماشین‌آلات مخصوص و همچنین در حدود ۱۸۰ دستگاه یونیت‌های مختلف سوراخکاری را طراحی، تولید و عرضه کرده است.

مهندس یوسف‌پور با پیش‌بینی فروش سالانه پنج دستگاه از ماشین سنتراکس با ۱۵ محور CNC در بازار ایران و با اشاره به این مطلب که شرکت پارس لوجیک ساخت دستگاه سنتراکس را طی قراردادی با شرکت تولید صنایع جوگی اجرا خواهد کرد، گفت: پارس لوجیک در حال مذاکره جهت فروش دو دستگاه از آن برای دیگر صنایع داخلی است.

مدیرعامل شرکت پارس لوجیک با اشاره به قیمت ۱۳۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی یک دستگاه CNC منفرد گفت: با تهیه یک دستگاه مجتمع با پنج ایستگاه کاری، صرفه‌جویی مناسبی در هزینه‌های تولید کارگاه‌ها و کارخانجات انجام خواهد شد.

وی افزود: همچنین این نوع دستگاه‌ها جهت انبوه‌سازی قطعات کاربرد دارد و در این راستا با برخی شرکت‌های تولیدکننده داخلی جهت فروش دستگاه به آن‌ها مذاکره شده است.

وی در خصوص تأثیر تسهیلات صحا در پیشرفت روند پروژه گفت: صحا کمک مؤثری می‌تواند نسبت به واحدهای صنعتی کوچک داشته باشد اما فقط حمایت‌ها محدود به بخش الکترونیک پروژه‌ها است. با این وجود می‌توان گفت صندوق صحا قسمتی از هزینه‌ها که مربوط به بخش الکترونیک را تأمین کرده است.

وی در پایان اظهارامیدواری کرد که صحا نسبت به واحدهای صنعتی که کار ارزشمندی انجام می‌دهند دید حمایتی بیشتری داشته باشد تا شاهد شکوفایی صنایع کوچک در کشور باشیم.

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید