جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ۲۱:۴۰

اخبار

تولید دستگاه الکتروشوک قلبی با پشتیبانی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک

تولید دستگاه الکتروشوک قلبی با پشتیبانی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک
مدیرعامل شرکت تجهیزات پیشرفته درمان از اجرای قرارداد ساخت و تولید 95 دستگاه DC شوک قلبی با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صحا ، محمد آهنیان،‌ مدیرعامل شرکت تجهیزات پیشرفته درمان با اعلام این مطلب گفت: دستگاه الکتروشوک از تجهیزات ضروری در مراکز پزشکی، درمانی، ورزشی و تفریحی و یکی از تجهیزات مهم اتاق‌های عمل است.

آهنیان افزود: از این دستگاه برای اعمال یک شوک الکتریکی قوی به بیمارانی که قلب آنها به هر دلیل از کار باز ایستاده به‌کار می‌رود که این شوک در برخی موارد باعث بازگشت ریتم قلبی به حالت اولیه می‌شود.

مدیرعامل شرکت تجهیزات پیشرفته درمان در توضیح علمی کارکرد این دستگاه گفت: الکتروشوک یا دفیبریلاتور دستگاهی است که برای برطرف کردن یا درمان فیبریلاسیون به‌کار می‌رود و فیبریلاسیون نیز تبدیل یک ریتم منظم قلبی به یک لرزش غیرموثر است که با توجه به محل ایجاد آن در دهلیز یا بطن نامگذاری می‌شود.

وی ادامه داد: وارد آوردن یک شوک الکتریکی که به رپولاریزاسیون همزمان کلیه سلول‌های میوکارد و در نتیجه به انقباض هماهنگ آنها منجر شود دفیبریلاسیون الکتریکی نامیده می‌شود و دستگاهی که توانایی وارد آوردن چنین انرژی الکتریکی را برای انجام منظور فوق دارد دفیبریلاتور (Defibrillators) نامیده می‌شود.

آهنیان با اشاره به مزیت‌های محصول تولیدی شرکت تجهیزات پیشرفته درمان نسبت به نمونه قدیمی گفت: این دستگاه شوک الکتریکی بای فازیک است؛ به این معنا که پلاریته الکترودها مرتب تغییر می‌کند و به این ترتیب از سوختگی و عوارض ثانویه قلبی جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مزیت‌های این دستگاه این است که به جای اعمال ولتاژ، جریان به صورت کنترل شده با تغییر مقاومتی که خازن بر روی آن تخلیه می‌شود؛ انجام می‌گیرد که این تکنولوژی در حال حاضر تنها بر روی یکی از محصولات شرکت ZOLL  وجود دارد.

مدیرعامل شرکت تجهیزات پیشرفته درمان گفت: از آنجا که نیاز به این کالا در کشور تنها از طریق واردات صورت می‌گیرد لذا تولید آن می‌تواند صرفه‌جویی ارزی بالایی را باعث شود.

آهنیان از مراکز پزشکی، درمانی، ورزشی و تفریحی به عنوان بازار این محصول نام برد و گفت: شرکت تجهیزات پیشرفته درمان دارای قراردادهایی با هیئت امنای ارزی در معالجه بیماران است و سایر مشتریان این شرکت نیز سازمان‌هایی چون اداره بهداشت و درمان نزاجا و دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند.

مدیرعامل شرکت تجهیزات پیشرفته درمان با اشاره به پایان یافتن پروژه با تولید و فروش تمامی دستگاه‌ها، از حمایت صحا از این پروژه قدردانی کرد و گفت: صحا در زمینه تأمین سرمایه مورد نیاز برای تولید این محصول کمک شایانی به شرکت تجهیزات پیشرفته درمان کرده است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید