یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ۰۴:۰۴

اخبار

با کمک تسهیلات صحا صورت گرفت: صادرات دستگاه جراحی آب مروارید به کشورهای مختلف آسیایی

با کمک تسهیلات صحا صورت گرفت: صادرات دستگاه جراحی آب مروارید به کشورهای مختلف آسیایی
یک شرکت مهندسی پزشکی با کمک تسهیلات صحا اقدام به تولید دستگاه جراحی آب مروارید (فیکو ویترکتومی مدل مروارید) کرده است.

به گزارش روابط عمومی صحا، محمدرضا محمد؛ مدیرعامل شرکت مهندسی پزشکی عالی پیام در رابطه با عملکرد دستگاه مروارید پلاس گفت: این دستگاه در گروه دستگاه‌های جراحی چشم قرار می‌گیرد. دستگاه مروارید پلاس قابلیت انجام جراحی خارج نمودن آب مروارید با استفاده از روش فیکو، ویترکتومی قدامی (تخلیه زجاجیه) به‌وسیله پروب ویترکتومی با مکانیزم رفت و برگشتی، قطع خونریزی با روش الکترو کوتر فرکانس بالا را دارا است.

مدیرعامل شرکت مهندسی پزشکی عالی پیام در توضیح روش‌های جراحی دستگاه مروارید گفت: در شرایط طبیعی، عدسی شفاف است، اشعه‌های نور از آن عبور کرده و بر روی شبکیه متمرکز شده و تصویر واضحی را ایجاد می‌کند. کدر شدن این عدسی شفاف آب مروارید نامیده می‌شود، جراحی خارج نمودن آب مروارید با استفاده از روش فیکو یکی از کاربردهای این دستگاه است. در این روش از یک برش کوچک در کنار قرنیه برای برداشتن آب مروارید استفاده می‌شود که این روش در حال حاضر در دنیا جهت درمان آب مروارید متداول است.

محمد افزود: کار دیگر این دستگاه ویترکتومی است. برداشت زجاجیه با استفاده از پروب ویترکتومی که به‌وسیله دستگاه فیکو یا ویترکتومی فعال می‌شود، جراحی ویترکتومی نامیده می‌شود .به هنگام جراحی، سوزن پروب ویترکتومی از شکاف کنار قرنیه وارد محفظه خلفی می‌شود. با راه‌اندازی پروب، وکیوم داخل پروب باعث می‌شود ذره کوچکی از زجاجیه به داخل شکاف سوزن پروب کشیده شود. هوای فشرده پالسی و عکس‌العمل فنر پروب، سبب ایجاد حرکت رفت و برگشتی تیغه پروب شده که این حرکت باعث بریده شدن این ذره از زجاجیه می‌شود.

وی با بیان اینکه قطع خونریزی یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه است گفت: در طول عمل جراحی و با توجه به ایجاد برش و سایر عملیات‌های جراحی تهاجمی، ممکن است خونریزی‌های جزئی به وجود آید که فرآیند انعقاد به قطع خونریزی کمک می‌کند .مروارید پلاس از روش الکترو کوتر بای پلار جهت قطع خونریزی استفاده می‌کند. انعقاد بای پلار یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌ها است که روش اعمال سیگنال الکتریکی فرکانس بالا را جهت قطع خونریزی به‌کار می‌گیرد. به دلیل ماهیت سیگنال فرکانس بالا، جریان فقط در ناحیه بین تیغه‌های پنس برقرار شده و تنها ناحیه تحت درمان در معرض این جریان الکتریکی قرار می‌گیرد .

وی با اشاره به روش تولید این محصول عنوان کرد: مروارید پلاس دستگاهی با ابعاد cm ۳۵×۲۱×۵۰ و وزن kg  ۱۴ که شامل قطعات مکانیکی، پنوماتیکی و الکترونیکی است. تمامی قطعات به‌صورت مستقیم و یا به‌وسیله قطعه نگهدارنده بر روی شاسی مونتاژ شده‌اند و در انتها، شاسی به‌وسیله قطعات بدنه محصور می‌شود .

وی در رابطه با بازار مصرف این محصول نیز گفت: برای صادرات طبق قرارداد OEM با شرکت  OPDIMED ترکیه متعهد به تولید و فروش حداقل ۱۳ دستگاه تا پایان سال ۲۰۱۷ و ۱۷ دستگاه تا پایان سال ۲۰۱۸ شدیم که این قرارداد بعد از این مدت قابل تمدید است .

محمد در رابطه با تسهیلات صحا اظهار کرد:با توجه به نیاز سریع نقدینگی به پروژه ها، هرچقدر تسریع در پرداخت تسهیلات انجام پذیرد فاصله پیاده سازی ایده و ساخت محصول بری عرضه به بازار کاهش خواهد یافت و امکان برنامه ریزی شرکت ها برای منابع مالی داخلی و خارجی ایجاد خواهد شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید