دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۷:۴۴

اخبار

نمونه‌سازی سیستم اتوماسیون هوشمند با پشتیبانی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک

نمونه‌سازی سیستم اتوماسیون هوشمند با پشتیبانی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک
یک شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک سیستم اتوماسیون هوشمند تحت عنوان Eternet را طراحی کرد.

به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس علی طاهری، مدیرعامل شرکت شبکه بی نهایت ازل ارتباط،‌ ضمن اعلام این خبر گفت:  Eternet که نام آن برگرفته از “Eternity Network” است، مجموعه ای از سیستم‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و دستگاه‌های الکترونیکی و کامپیوتری است که از طریق ارتباطات شبکه‌ای و تکنولوژی Cloud با یکدیگر در ارتباط هستند تا خدمات و سرویس‌های متنوعی را به کاربران ارایه کنند.

مهندس طاهری بیان کرد: این پروژه می‌تواند بخش قابل توجهی از نیاز داخلی به تجهیزات همچون سیستم‌های اتوماسیون صنعتی، اداری و خانگی در بخش بازار داخل و خارج از کشور را پوشش ‌دهد و با توان بالایی در کنار رقبای خارجی قرار گیرد.

وی با اشاره به کارکرد این سیستم گفت: با استفاده از این تجهیزات می‌توان ساختمان‌های اداری و خانگی را، با توجه به نیاز و کاربری، کنترل و مدیریت کرد تا میزان استفاده از منابع به حداقل رسیده و همچنین از امکاناتی مانند کنترل و نظارت تردد، سیستم امنیتی، ارتباطات (صدا و تصویر)، تهویه، روشنایی هوشمند و دیگر امکانات سیستم مدیریت (BMS) ساختمان بهره‌مند شد.

وی خاطرنشان کرد::‌ بسته اتوماسیون از سیستم عامل مدیریتی شبکه اتوماسیون،‌ کامپیوتر مرکزی جهت نصب سیستم عامل شبکه اتوماسیون،‌ کنترلر مرکزی ماژول‌ها که از کامپیوتر مرکزی سرویس می‌گیرد،‌ ماژول‌های مختلف الکترونیکی که شامل سنسورها و فعال سازها می‌باشند،‌ پنل کنترلی و نظارتی چند منظوره، با سنسور اثر انگشت و دوربین و کامپیوتر شخصی، کنسول بازی، مرکز سرگرمی و رسانه دیجیتال تشکیل شده است.

مهندس طاهری گفت: در حال حاضر Eternet جهت ارایه ابزار، خدمات و سرویس‌ها در چهار بخش مجموعه کامپیوتر شخصی و ابزارهای جانبی آن (Eternet Computer)، مجموعه ساختمان هوشمند و اجزای آن (Eternet Building)، مجموعه خودرو هوشمند (Eternet Vehicle) و مجموعه سرویس‌های ارتباطی، خدماتی و اجتماعی (Eternet Service) طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت شبکه بی نهایت ازل ارتباط در خصوص بازار مصرف این سیستم نیز اظهار کرد: سیستم اتوماسیون می‌تواند به صورت گسترده‌ای در طرح‌های صنعتی به خصوص در بخش کشاورزی، دامداری و درمان مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت شبکه بی نهایت ازل ارتباط با بیان این که بازار داخل پتانسیل بسیار زیادی در رابطه با محصولات اتوماسیون دارد، ادامه داد: به عنوان مثال یکی از کاربردهای این مجموعه از محصولات، مجهز کردن BTS های اپراتورهای موبایل به تجهیزات مانیتورینگ و کنترل است.

مندس طاهری با اشاره به این که بیش از 100 هزار BTS در کشور وجود دارد که تنها به سنسور حرارت و باز شدن در مجهز است، گفت: با تجهیز هر BTS به بسته تجهیزات اتوماسیون، با قیمتی معادل 40 تا 60 میلیون ریال، می‌توان در کاهش تلفات و افزایش راندمان و ایجاد امکان مانیتور و کنترل محیط آنها گام مؤثری برداشت.

وی یکی دیگر از بازارهای بالقوه داخل کشور را کلیه ساختمان‌های مسکونی و اداری عنوان کرد و گفت: طبق آمار بیش از 40 میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که رقم قابل توجهی برای بازار اتوماسیون خانگی به شمار می‌رود. همچنین کلیه ساختمان‌های اداری خصوصی و دولتی نیز می‌توانند از این محصولات بهرمند شوند.

مدیرعامل شرکت شبکه بی نهایت ازل ارتباط خاطرنشان کرد: در بخش اتوماسیون‌های خانگی، اداری و نیمه صنعتی سالیانه بازاری معادل 30 میلیارد دلار در اختیار تولیدکنندگان قرار دارد که تا سال 2018 به رقم 48 میلیارد دلار خواهد رسید.

وی با اشاره به میزان فروش کمتر از 400 میلیارد ریالی محصولات ABB، KNX و S-BUS G4 در ایران، عامل پایین بودن میزان فروش تجهیزات خانه هوشمند و اتوماسیون در داخل کشور را قیمت بالای تجهیزات و عدم وجود Platform منعطف جهت نصب و کاربری در کلیه محیط‌ها دانست و افزود: بر اساس آمار ارایه شده  توسط Statista.com شرکت National Instrument در پنج سال گذشته از فروش تجهیزات اتوماسیون رقم 4.3 میلیارد دلار کسب کرده و این رقم برای شرکتی همچون Crestron بالغ بر 2.1 میلیارد دلار بوده است.

مهندس طاهری با اشاره به قیمت مناسب و انعطاف‌پذیری محصولات سیستم Eternet، ادامه داد: تجهیزات این سیستم می‌تواند بخش قابل توجهی از بازار داخلی را به خود اختصاص دهد و با توجه به قیمت‌گذاری بسته محصولات معادل 100 میلیون ریال برای هر واحد مسکونی فروشی معادل 100 میلیارد ریال را در 2 سال آینده می‌توان انتظار داشت.

وی گفت: براساس گزارش تحقیقات جدیدی که موسسه مارکتس اند مارکتس منتشر کرده، ارزش بازار ابزارهای کنترلی و اتوماسیون خانگی، شامل کنترل روشنایی، امنیتی، دسترسی، سیستم‌های تهویه، وسایل تفریحی و محیط خارجی، پروتکل‌های ارتباطاتی، توزیع داده‌ها و استانداردها، در سال 2012، به میزان 19،15 میلیارد دلار بوده و انتظار می‌رود که با رشد مرکب سالیانه‌ای برابر با 17درصد، در سال‌های 2013 تا 2018 به میزان 48،02 میلیارد دلار برسد.

وی گفت: سیستم اتوماسیون بازار اصلی و هدف خود را کشورهای آسیایی، اروپایی و خاورمیانه قرار داده و با توجه به نیازها و کمبودهای این حوزه، مخصوصاً تجهیزات و سیستم‌های چند کاربره اتوماسیون، مناسب فضاهای ذکر شده است.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید