دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ۰۴:۳۹

اخبار

طراحی سیستم انتقال صنعتی بی سیم اطلاعات آنالوگ و دیجیتال با حمایت صحا

طراحی سیستم انتقال صنعتی بی سیم اطلاعات آنالوگ و دیجیتال با حمایت صحا
سیستم انتقال صنعتی بی‌سیم اطلاعات آنالوگ و دیجیتال با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) توسط مهندسان کشورمان طراحی شد.

به گزارش روابط عمومی صحا، مسعود مهرداد مدیرعامل شرکت کامپیوتری برگ با بیان اینکه در حال حاضر انتقال سیگنال‌های کنترلی و مانیتورینگ در بسیاری از صنایع، به وسیله کابل، انجام می پذیرد، گفت: با توجه به محیط‌های مخرب درصنایع، کابل‌های مذکور در مدت زمان کوتاهی دچار نقص فنی می‌شود. بر این اساس شرکت کامپیوتری برگ سیستمی را طراحی و پیاده سازی کرده که با استفاده از آن انتقال اطلاعات آنالوگ و دیجیتال در صنایع مختلف از جمله صنعت سدسازی به صورت بی‌سیم(Wireless)انجام شود؛ در این صورت تا حد بسیار زیادی از هزینه‌ها و مشکلات مربوطه کاسته می شود.

وی با تاکید بر اینکه این سیستم در چند کارخانه سیمان به صورت پایلوت نصب و راه اندازی شده است، تصریح کرد: پیاده سازی سیستم ارسال و دریافت اطلاعات دیجیتال و آنالوگ بین واحدهای مختلف به شیوه بی‌سیم با هدف حذف کابل‌های گران قیمت با هزینه نگهداری بالا، صورت می‌گیرد که اجرای این طرح منجر به کاهش بزرگ هزینه‌های تعویض کابل استفاده شده است.

به گفته مهندس مهرداد سیستم جدید ارتباط بی‌سیم ، به جهت کاهش هزینه تعمیرات و هزینه برق مصرفی و به دلیل حذف موتورهای کابل جمع‌کن و کابل‌های ارتباط دیتا، نیز دارای صرفه اقتصادی است. همچنین به دلیل ماهیت دیجیتال و نحوه طراحی آن، امکان عیب یابی سریع و آسان سیستم را به ما می دهد.

 وی ادامه داد: علاوه بر این امکان اضافه کردنDigital (Input, Output) و   Analog(Input, Output) به سیستم، فقط با تغییرات نرم‌افزاری، از دیگر مزایای آن است. این در حالی است که در سیستم کابلی قدیمی، این کار تقریبا غیر ممکن است؛ چرا که کابل به کار رفته، تعداد رشته محدودی دارد.

مدیرعامل شرکت برگ با اشاره به اینکه از دیگر مزایای این سیستم می توان به کاهش توقف‌های زیاد ناشی از مشکلات سیستم کابلی فعلی، اشاره کرد، افزود: به عبارتی با جایگزینی سیستم جدید، هزینه تعمیرات و توقف تولید به کمترین حد ممکن کاهش می‌یابد. این سیستم بی‌سیم طوری طراحی شده است که با اعمال تغییرات جزئی دارای قابلیت نصب بر روی دستگاه‌ها و صنایع مختلف است.

 وی با بیان انیکه تمام مراحل طراحی، ساخت، تست و نصب و راه‌اندازی این سیستم به طور کامل انجام شده است، گفت:  این سیستم در نقاط مختلف صنایع، جهت کنترل و پایش از راه دور سیگنالهای گوناگون، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، با ایجاد امکان صادرات تکنولوژی این سیستم قابلیت فراوانی جهت استفاده صنایع در کشورهایی مانند ترکیه و جمهوری‌های استقلال یافته شوروی سابق، را نیز دارد که باعث ارزآوری خواهد شد.

۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید