دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۴۰

اخبار

نادری‌منش: ضمانتنامه اعطایی صحا به صنایع پیشرفته امسال به هزار میلیارد تومان می‌رسد

نادری‌منش: ضمانتنامه اعطایی صحا به صنایع پیشرفته امسال به هزار میلیارد تومان می‌رسد
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: صندوق صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در زمینه ضمانت نامه‌ها که نیاز اصلی صنایع پیشرفته است اقدامات خوبی داشته است طوری که از ۱۰۰ ضمانتنامه در سال ۱۴۰۰ به ۳۰۰ ضمانتنامه در سال ۱۴۰۱ رسیده ایم و امسال هم بیش از هزار میلیارد به بنگاه‌ها ضمانتنامه‌های در زمینه خدمات اعتباری اعطا خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی صحا، محسن نادری‌منش مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با اعلام خبر تخصیص هزار میلیارد تومان ضمانتنامه برای حمایت از صنایع پیشرفته گفت: در ۷ ماه منتهی به مهر امسال، ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنایع پیشرفته اختصاص یافته که این میزان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب ۱۱۰ میلیارد و ۳۱۰ میلیارد تومان بوده است. 
 
 
وی ادامه داد: صندوق صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در زمینه ضمانت نامه‌ها که نیاز اصلی صنایع پیشرفته است اقدامات خوبی داشته است طوری که از ۱۰۰ ضمانتنامه در سال ۱۴۰۰ به ۳۰۰ ضمانتنامه در سال ۱۴۰۱ رسیده ایم و امسال هم بیش از هزار میلیارد به بنگاه‌ها ضمانتنامه‌های در زمینه خدمات اعتباری اعطا خواهیم کرد. 
 
 به گفته نادری منش حدود ۸۰۰ شرکت ذیل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته فعالیت می‌کنند که تولیدکنندگان صنایع پیشرفته هستند و برخی صنایع دیگر هم در قالب ارائه وام برای خرید محصولات صنایع پیشرفته و ایجاد بازار‌های مناسب حمایت صندوق را دریافت می‌کنند. 

 

 وی در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در خصوص شرایط حمایت صندوق از صنایع و تولیدکنندگان گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات در وهله نخست باید در زمینه صنایع پیشرفته فعال و از بخش خصوصی و تعاونی باشند. 

 نادری منش اضافه کرد: متقاضیان به منظور دریافت خدمات، تسهیلات و ضمانتنامه می‌توانند به سامانه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته مراجعه و با بارگذاری مدارک ثبت نام کنند.

 مدیر عامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر مدت زمان ارائه تسهیلات و ضمانتنامه گفت: هم اکنون حجم زیادی درخواست به دست ما رسیده که از طرفی نشان از استقبال بنگاه داران است و از طرفی صف بررسی و ارائه تسهیلات و ضمانتنامه را طولانی کرده است که بنا داریم با برون‌سپاری فرایند‌ها، ارائه خدمات را تسهیل و به ۳ ماه کاهش دهیم و در زمینه ضمانتنامه‌ها تا ۲ هفته خدمات ارائه دهیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه: https://www.airdfh.ir/u/17z

۲۲ آبان ۱۴۰۲ ۱۵:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید