یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۳:۴۹

اخبار

پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیارد تومانی به صنایع پیشرفته

پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیارد تومانی به صنایع پیشرفته
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور گفت: تمام فعالان بخش خصوصی و تعاونی که در حوزه‌های صنایع پیشرفته فعالیت می‌کنند می‌توانند تا سقف ۱۵ میلیارد تومان با نرخ ۵ الی ۱۵ درصد تسهیلات دریافت کنند.
به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس محسن نادری منش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:  تمام فعالان بخش خصوصی و تعاونی که در حوزه‌های صنایع پیشرفته فعالیت می‌کنند می‌توانند تا سقف ۱۵ میلیارد تومان با نرخ ۵ الی ۱۵ درصد تسهیلات دریافت کنند.

 

وی افزود: اگر مصارف این تسهیلات در حوزه تحقیق و توسعه باشد نرخ بهره پایین‌تر و چنانچه برای سرمایه در گردش باشد نرخ بهره به ۱۵ درصد نزدیک می‌شود.

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور افزود: بعد از بررسی طرح‌هایی که بنگاه‌های صنعتی ارائه می‌دهند بین ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد تا تسهیلات را دریافت کنند. در ۹ ماهه ابتدای امسال حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۸۷ شرکت پرداخت شده است.
 
نادری منش تصریح کرد: تمام فعالین بخش خصوصی و تعاونی که در حوزه‌های صنایع پیشرفته فعالیت می‌کنند، نظیر برق، الکترونیک، نرم افزار، زیست فناوری، هوا فضا و نانوتکنولوژی می‌توانند می‌توانند از صندوق ما تسهیلات دریافت کنند.
 
وی گفت: ضمانت نامه‌های این تسهیلات موارد مختلفی را شامل می‌شود و بسته به نوع فعالیت می‌توانند از سفته، چک، ضمانت ملکی و یا اوراق بهادار به عنوان ضمانت استفاده کنند.
 
انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/15i

۲۴ دی ۱۴۰۱ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید