دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۷:۴۰

اخبار

مهندس نادری‌منش: سهم صنایع پیشرفته باید به 5درصد صنعت کشور ارتقا یابد

مهندس نادری‌منش: سهم صنایع پیشرفته باید به 5درصد صنعت کشور ارتقا یابد
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با ابراز تاسف از اینکه سهم صنایع پیشرفته در صنعت ما زیر یک درصد است که اتفاق مناسبی نیست، بیان داشت: امیدواریم که با تلاش فعالین این عرصه بتوانیم این سهم را افزایش دهیم و حداقل به 5درصد برسانیم و این نیازمند این است که حداقل 5 برابر متوسط صنعت فعالیتمان را افزایش دهیم.
به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس محسن نادری منش مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در جریان سفر به استان هرمزگان در پارک رشد جزیره قشم با بیان اینکه در صنعت حوزه صنایع پیشرفته در دنیا حرف اصلی را برای رقابت پذیری و آینده صنعتی می‌زند و همه کشورهای صنعتی شده و همه کسانی که سمت صنعتی شدن می‌روند، معمولا برنامه‌ها، اسناد، مشوق ها و اهداف خاصی در این خصوص دارند و بر این اساس از پاگرفتن این صنایع در کشورشان حمایت می‌کنند، تصریح کرد: در کشور ما هم این موضوع مدنظر قرار گرفته و تصمیم گیران صنایع پیشرفته را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور برشمرده‌اند و یکی از فعالیت‌ها و تصمیمات این بود که صندوقی برای تامین مالی صنایع پیشرفته در کشور ایجاد و از فعالین در این حوزه حمایت شود.
 
وی افزود: وظیفه صحا حمایت از بنگاه‌های بخش خصوصی و تعاونی هست و ما بازوی تامین مالی وزارت صمت برای توسعه این صنایع در کشور هستیم.
 
نادری‌منش با ابراز تاسف از اینکه سهم صنایع پیشرفته در صنعت ما زیر یک درصد است که اتفاق مناسبی نیست، بیان داشت: امیدواریم که با تلاش فعالین این عرصه بتوانیم این سهم را افزایش دهیم و حداقل به 5درصد برسانیم و این نیازمند این است که حداقل 5 برابر متوسط صنعت فعالیت‌مان را افزایش دهیم.
 
مدیرعامل صحا تاکید کرد: ما به عنوان نهاد دولتی این آمادگی را داریم که در خدمت صنایع پیشرفته داییم و با توجه به اینکه بخش بزرگی از حمایت های ما در سال‌های گذشته به تهران تعلق می‌گرفت، از سال قبل در جهت داشتن توسعه متوازن تصمیم گرفته شد تا همه استان‌هایی که ظرفیت این حوزه را دارند درگیر موضوع شوند.
 
وی افزود: در 11استان کارگزاری و نمایندگی داریم تا بتوانیم تعامل با بنگاه‌های حوزه صنایع پیشرفته افزایش داده و خدماتمان را ارائه دهیم؛ لذا وظیفه خود می‌دانیم که اولا تعاملات را افزایش دهیم و ثانیا تامین سرمایه را تسهیل کنیم.
 
نادری‌منش با اشاره به اینکه نوع خدمات صحا شامل تسهیلات، ضمانتنامه بیمه نامه‌ها خدمات کارشناسی و سرمایه‌گزاری خطرپذیر است و در این زمینه از ابزارهای نوینی استفاده می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه خبر: http://www.airdfh.ir/u/155

۲۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید