شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۷:۵۵

اخبار

نشست مشترک مهندس نادری‌‌منش با مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران

نشست مشترک مهندس نادری‌‌منش با مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در جریان سفر به استان هرمزگان از مجتمع کشتی سازی بازدید کرده و صنایع فراساحل ایران و با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس محسن نادری‌منش مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در جریان سفر به استان هرمزگان از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید کرده و با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو پرداخت.

در این جلسه درخصوص ظرفیت‌های حمایتی صندوق از شرکت‌های فعال در حوزه صنایع پیشرفته و همچنین فعالیت‌های مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بحث و تبادل نظر شد.
 
مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران یک منطقه ویژه اقتصادی درمحدوده ای به مساحت 1100 هکتار در 37 کیلومتری غرب بندرعباس و در ساحل خلیج فارس ایجاد شده است. این منطقه با توجه به موقعیت طبیعی ، جغرافیایی و برخورداری از حوضچه آرامش به مساحت 380 هکتار وهمچنین برخورداری از تسهیلات قانونی منطقه ویژه به منظور توسعه صنعت و تجارت درمحدوده صنایع کشتی سازی و صنایع فراساحل و سازه های دریایی و همچنین صنایع پایین دستی و ایجاد کارخانجات مرتبط با امر کشتی سازی و تامین منافع اقتصادی، اجتماعی، منطقه ای، ملی و استفاده از آخرین فن آوری های مرتبط افزایش شغل ایجاد شده است.
از نظر جغرافیایی این منطقه از طریق خلیج فارس به آب های بین المللی و از طریق بندرعباس با استفاده ازراه های زمینی ، ریلی و راه های هوایی به اقصی نقاط دنیا دسترسی دارد. این منطقه به دلیل نزدیکی با بنادر شهید رجایی و شهید باهنر که بیشترین واردات و صادرات کشور از این بنادر انجام می شود همانند یک گلوگاه استراتژیک تلقی می شود و باتوجه به تردد هزاران شناور به صورت سالیانه در خلیج فارس می‌تواند علاوه بر کمک به ساخت انواع شناورها، کمک شایان توجهی در جهت تعمیرات شناورهای مختلف انجام دهد.
 
انتهای پیام/

 

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/153

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۲۰:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید