شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۸:۳۶

اخبار

مهندس نادری‌منش خبر داد:

افزایش سقف تسهیلات حمایتی صحا/ صدور بیمه صنایع پیشرفته در آینده ای نزدیک

افزایش سقف تسهیلات حمایتی صحا/ صدور بیمه صنایع پیشرفته در آینده ای نزدیک
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: سقف تسهیلات صحا هم اکنون 15میلیارد تومان و تابعی از سرمایه صندوق است و با توجه به افزایش سرمایه، سقف ارائه تسهیلات هم افزایش می یابد. .
به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس محسن‌نادری‌منش مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته صبح امروز(یکشنبه) در جریان سفر به استان هرمزگان در جلسه‌ای با رئیس صنعت، معدن و تجارت این استان و مدیران اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن و مدیران صنایع پیشرفته هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی هرمزگان اظهار داشت: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وابسته به وزارت صمت و بازوی تامین مالی صنایع پیشرفته کشور در بخش خصوصی و تعاونی هست.
 
وی افزود: این امکان در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وجود دارد که در خدمت بنگاههای صنایع پیشرفته باشیم و به تولید بهینه‌تر کمک کنیم. از سال گذشته منابع خوبی با کمک دولت و مجلس به این صندوق تزریق شد و بحمدلله درخصوص تامین منابع حمایتی نگرانی زیادی وجود ندارد و اکنون به دنبال جذب متقاضیان هستیم.
 
نادری‌منش با اشاره به اینکه در گذشته بیش از 80درصد منابع حمایتی معطوف به استان تهران بود، تصریح کرد: از سال گذشته تصمیم بر این شد که در استانهایی که ظرفیت جذب منابع و رشد بنگاههای صنایع پیشرفته را دارند، نمایندگی تاسیس کنیم.
 
وی به نظارت به عنوان نقطه ممیزه اعطای تسهیلات صندوق با تسهیلات بانکی اشاره کرده و بیان داشت:  همین موضوع  باعث شده که بتوانیم تسهیلات راحت‌تری در اختیار متقاضیان قرار دهیم؛ چون صحا کار تخصصی می‌کند و فقط بحث اعتباری یک شرکت نیست و بررسی‌های فناوری و بازار هم برای ما مهم است و با بررسی جمیع امور به بنگاهی، امتیاز یا تسهیلات می‌دهیم؛ لذا هم شرکت‌های نوپا و هم شرکت‌هایی که در حوزه صنایع پیشرفته با مشکل تسهیلات مواجهند و بانک‌ها کمتر به دارایی این شرکت‌ها می پردازند، ما دارایی نامشهود آنها را قبول می‌کنیم.
 
نادری‌منش ادامه داد: بخشی از خدمات ما ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی 5 تا 15درصد است که در حوزه‌هایی مثل تجهیز خط تولید و راه اندازی خط تولید، سرمایه در گردش، تجهیز آزمایشگاهی، اخذ استانداردها و شرکت در نمایشگاه‌ها و تولید نمونه‌های اولیه و صادرات و...  به متقاضیان تعلق می‌گیرد.
 
وی افزود: سقف تسهیلات صحا هم اکنون 15میلیارد تومان و تابعی از سرمایه صندوق است و با توجه به افزایش سرمایه، سقف ارائه تسهیلات هم افزایش می یابد. . 
 
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با بیان اینکه حوزه دیگر ارائه ضمانتنامه‌های حسن انجام کار، شرکت در مناقصه‌ها، پیش پرداخت، تعهد پرداخت و... است که به بنگاه‌ها اعطا می‌شود، تصریح کرد: بر اساس اساسنامه صندوق، امکان سرمایه گزاری غیرمستقیم خطرپذیر و جسورانه در صندوق وجود دارد که از این طریق صندوق‌های خطرپذیر بورسی و خصوصی ایجاد می کنیم و در حوزه هوشمندسازی معادن و بخش‌های دیگر صنعت صندوق هایی را ایجاد می‌کنیم و برای ورود و خروج استراتژی‌هایی داریم.
 
نادری‌منش با اشاره به ورود صندوق به حوزه بیمه صنایع و معادن در آینده گفت: روی این بحث کار می‌شود تا صنایع و فناوری هایی که نیازمند بیمه‌های خاص دارند از این خدمات استفاده کنند و امیدواریم این خدمات را هم در اختیار بنگاهها قرار دهیم.
 
انتهای پیام/
 

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/151

 
 
۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید