دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۲۶

اخبار

در گفت‌وگوی زنده با شبکه سه سیما مطرح شد

نادری‌منش: حمایت از بنگاه‌های صنایع پیشرفته 5 برابر سال قبل شده است

نادری‌منش: حمایت از بنگاه‌های صنایع پیشرفته 5 برابر سال قبل شده است
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته گفت: تا سال گذشته سهم صنایع پیشرفته در صنایع ما کمتر از یک درصد بود ولی از سال گذشته که مجلس و دولت همت گذاشتند تا این حوزه را توسعه دهند، سرمایه ما حداقل 4برابر و حمایت از بنگاه‌ها نسبت به سال قبل حداقل 5برابر شده است.
به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس محسن نادری‌منش مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در حاشیه بزرگترین گردهمایی کارآفرینان که عصر جمعه در برج میلاد تهران برگزار شد، در گفت‌وگوی زنده با شبکه سه سیما گفت: تا سال گذشته سهم صنایع پیشرفته در صنایع ما کمتر از یک درصد بود ولی از سال گذشته که مجلس و دولت همت گذاشتند تا این حوزه را توسعه دهند، سرمایه ما حداقل 4برابر و حمایت از بنگاه‌ها نسبت به سال قبل حداقل 5برابر شده است.
 
وی افزود: در 8 ماهه امسال بیش از 13هزار میلیارد ریال ورودی در این حوزه داشتیم و به بیش از 1600میلیارد تسهیلات به متقاضیان دادیم.
 
نادری‌منش با بیان اینکه تسهیلات نا با نرخ ترجیحی از 4تا15درصد است و بستگی دارد که این فعالیت‌شان در چه حوزه‌ای و از چه نوعی باشد و بر این اساس بین این دو بازه قرار می‌گیرد. 
 
مدیرعامل صحا با تاکید بر اینکه اخذ ضمانتنامه در این صندوق بسیار راحت‌تر از سیستم بانکی است. گفت: با توجه به اینکه ما صندوقی تخصصی هستیم می توانیم دانش و فناوری و توان فنی شرکت ها را هم مورد ارزیابی قرار دهیم و صرفا توان مالی آنها مدنظر ما نیست.
 
انتهای پیام/

 

لینک خبر: http://www.airdfh.ir/u/14x

۱۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید