جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۳۳

اخبار

دکتر ادیب خبر داد

تصویب پرداخت ۱۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته

تصویب پرداخت ۱۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته
عضو هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات وتوسعه صنایع پیشرفته گفت: این صندوق از ابتدای تاسیس تاکنون به بیش از هزار و ۸۰۰ طرح تسهیلات پرداخت کرده و هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات هم در سالجاری برای پرداخت به متقاضیان مصوب شده است.​

به گزارش روابط عمومی صحا، دکتر هادی ادیب روز سه شنبه در آیین افتتاح دفتر نمایندگی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در اصفهان اظهار داشت: تسهیلات اعطایی این صندوق با نرخ ترجیحی است و نرخ تسهیلات این صندوق همواره کمتر از نرخ شورای پول و اعتبار است و میانگین تسهیلات پرداختی حدود ۱۰ درصد و کمترین آنها در حدود پنج درصد و بیشترین آنها ۱۵ درصد است.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات وتوسعه صنایع پیشرفته کشور برای هر شرکتی بر اساس آخرین مجمع عمومی ۱۵ میلیارد تومان است و شرکت‌ها می‌توانند در وعده‌های مختلف و با عناوین مختلف از طریق توسعه، سرمایه در گردش و تولید نمونه صنعتی و تولید محدود برای تجاری سازی این تسهیلات را دریافت کنند.

عضو هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات وتوسعه صنایع پیشرفته کشور با بیان اینکه آدرس پایگاه اینترنتی این صندوق با عنوان " صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته " در فضای مجازی قابل دسترسی است، افزود: تمامی خدماتی که از طریق این صندوق ارائه می شود در سایت صندوق بارگذاری شده است و برای تسریع کار و بازدید از طرح‌ها و انجام هماهنگی‌های لازم با صنعتگران و کارآفرینان، نمایندگی در استان ها استقرار پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ترجیح ما بر این است که در راستای تسریع کارها، بازدیدهای استانی و نظارت‌های استانی توسط مسوولان صنعت معدن و تجارت استان‌ها و نمایندگانی استانی این صندوق انجام شود.

ادیب بیان کرد:با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم و وزارت صمت و نامگذاری امسال با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، تمام همت وزارت صنعت معدن و تجارت بر این است که در حوزه پیشرفته کردن صنایع و حمایت از کارآفرینان در حوزه صنایع پیشرفته حمایت های لازم را بعمل آوریم.

وی افزود: با همت مسوولان در اداره کل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان امروز جلسه عمومی با حدود ۱۶۰ کارآفرین و صنعتگر در حوزه صنایع پیشرفته برگزار شد و فرآیند اعطای تسهیلات بطور کامل تشریح شد و امیدواریم که با برنامه‌های صندوق و تسهیلگری صنعت معدن و تجارت استان، فرآیند اعطای تسهیلات تسریع شود و فرآیند ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دانش بنیان هم سریعتر انجام شود.

عضو هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات وتوسعه صنایع پیشرفته کشور گفت: اصفهان از ظرفیت حضور صنایع بزرگ برخوردار است و ما به زنجیره تولید در صنایع پیشرفته نگاه ویژه‌ای داریم و امیدواریم بتوانیم با همکاری مشترک در راستای دانش بنیان کردن صنایع بزرگ گام مهمی برداریم.

ادیب گفت: این صندوق از ابتدای تاسیس تاکنون به بیش از هزار و ۸۰۰ طرح تسهیلات پرداخت کرده و هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات هم در سالجاری برای پرداخت به متقاضیان مصوب شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/14q

۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید