چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ۲۱:۱۴

اخبار

مهندس وطن‌دوست بیان کرد؛

اعطای تسهیلات حمایتی تا سقف 15میلیارد تومان برای صنایع پیشرفته

اعطای تسهیلات حمایتی تا سقف 15میلیارد تومان برای صنایع پیشرفته
مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته اظهارداشت: در حال حاضر سقف تسهیلات اعطایی صحا ۱۵ میلیارد تومان است که امسال باید این رقم افزایش یابد تا به درخواست‌ها پاسخ دهیم.

به گزارش روابط عمومی صحا، حمید وطن دوست مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته (صحا) روز یک شنبه در سفر یکروزه به قزوین از چهار شرکت دانش بنیان صنعتی بازدید کرد.

وطن دوست به همراه میثم پیله فروش معاون اقتصادی استانداری، عزیزالله افضلی رئیس سازمان صمت، لشکری معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان از شرکت دانش بنیان سدنا تولیدکننده انواع کلیدهای تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی و ترموستات، کلید کولر آبی، کلید و پریز هوشمند، درایو موتور BLDC و القایی، درایو تهویه مطبوع ، دوچرخه و موتورسیکلت و محصولات پزشکی در حوزه مراقبت خانگی تب سنج، پالس اکسیمتر، تست قندخون، دستگاه اکسیژن ساز  و محصولات دیجیتال و تبلت و نیز گروه صنعتی دانش بنیان فرابرد تولید کننده انواع پهبادهای غیرنظامی در شهرستان آبیک، شرکت امن پردازان سورنا تولید کننده رایانه های بدون کیس و شرکت دانش بنیان ماشین سازی استیل غرب آسیا طراح و سازنده انواع دستگاههای بسته بندی تری سیلر (سیل وکیوم) و تنها شرکت دانش بنیان در این زمینه در شهرک صنعتی کاسپین بازدید کردند.  
 
حمید وطن دوست در حاشیه بازدید از چهار شرکت صنعتی دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین در گفتگویی در خصوص نقش صندوق های حمایتی از بخش تولید و صنعت اظهارداشت: صندوق حمایت از صنایع الکترونیک قدیم در حال حاضر به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شده و نقش بازوی مالی وزارت صمت در حوزه  حمایت از شرکت هایی را بر عهده دارد که در زمینه صنایع پیشرفته فعالیت می کنند.
 
وی افزود: دو فعالیت عمده بر عهده این صندوق است که اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه از جمله آنهاست و در راستای حمایت از تولید بویژه شرکت های دانش بنیان سقف تسهیلات صندوق تا ۱۵ میلیارد تعیین شده است.
 
وطن دوست تصریح کرد: همچنین تامین ضمانت نامه با توجه به اینکه ذیحساب های نهادهای دولتی تکلیف شده که قبول کنند در مقایسه با ضمانت نامه هایی که بانک ها می دهند یک مزیت دارد که نیاز به بلوکه کردن نقدینگی نداریم و این فعالیت های صندوق بخوبی در حال انجام است.
 
وی بیان کرد: فعلا هیچ مشکلی در تامین منابع صندوق (صحا) نداریم در عین حال تا پایان سال هم منابع جدیدی به  صندوق تزریق می شود و فعالیت ها را گسترده تر کرده ایم و وارد حمایت از صنعت الکترونیک و مخابرات و IT نیز شده ایم.
 
وطن دوست بیان کرد: با تعریف حمایت های اعتباری خود در بخش صنایع پیشرفته، خدمات خود را برای شرکت های با تکنولوژی بالا بیشتر کرده ایم و این واحدها را تحت پوشش قرار می دهیم و وزارت صمت منابع مالی را تزریق می کند و خوشبختانه فعلأ محدودیتی در اعطای تسهیلات نداریم.
 
نرخ سود تسهیلات 8 تا 15 درصد
 
مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته(صحا) در ادامه اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات صندوق بر اساس نوع پروژه هایی که تعریف می شود بین هشت تا پانزده درصد است و چون پروژه محور هستیم با متقاضی گام به گام جلو می رویم تا مطمئن شویم منابع مالی در مسیر همان طرحی که اعلام شده هزینه می شود و انحراف ندارد.
 
وطن دوست اضافه کرد: با نظارت هایی که صورت می گیرد خوشبختانه انحراف از هزینه کرد تسهیلات خیلی کم بوده و متقاضیان در تعامل با ما دچار مشکل نشده اند.
 
وی در خصوص حمایت از شرکتهای دانش بنیان نیز گفت: شرکت های دانش بنیان متولی خاصی دارند و صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی تسهیلات خوبی به آنها اختصاص می دهد و ما نیز در صندوق (صحا) هیچ محدودیتی در حمایت از این شرکت ها نداریم و آن را یک امتیاز محسوب می کنیم و درخواست هایی که به ما ارجاع شده تأیید و انجام شده و به صورت هدفمند در پروژه ها تعریف شده است.
 
این مسئول تصریح کرد: هر چه منابع مالی بیشتر باشد چتر حمایتی ما نیز در صندوق بیشتر می شود و می توانیم از شرکت های بزرگتر نیز حمایت کنیم.
 
15 میلیارد تومان سقف تسهیلات حمایتی 
 
وی اظهارداشت: در حال حاضر سقف تسهیلات اعطایی این صندوق ۱۵ میلیارد تومان است که امسال باید این رقم افزایش یابد تا به درخواست ها پاسخ دهیم.
 
وطن دوست بیان کرد: در سال جاری از سوی 200 شرکت درخواست تسهیلات به صندوق (صحا) ارائه شده که 1200 میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده که پس از بررسی به شرکت های واجد شرایط پرداخت خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: در سازمان صنعت استان کامران لشکری به عنوان نماینده صندوق (صحا) معرفی شده که صاحبان صنایع در استان می توانند به سایت مراجعه کرده و برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.
 
مدیر فنی و اعتباری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته(صحا) یادآورشد: درخواست هایی که در حوزه صنایع پیشرفته تعریف شده و در اسناد بالادستی هم مشخص شده باشد در ۱۳ رشته در مقاطع مختلف در عرصه های خدمات آزمایشگاهی، تولید محدود، سرمایه در گردش، بازاریابی، گرفتن استانداردهای مختلف مشمول حمایت شده و می توانند تسهیلات دریافت کنند.
 
وطن دوست یادآورشد: در حال حاضر بعنوان یک صندوق حمایتی در سطح کشور فعالیت می کنیم و هر چقدر صنایع و تولیدکنندگان بتوانند از ظرفیت این صندوق استفاده کنند به نفع استان است و درخواست می کنیم فعالان حوزه صنایع پیشرفته به نماینده استانی مراجعه کرده و از تسهیلات کم بهره صندوق صحا برای افزایش تولید و اجرای طرح های توسعه خود استفاده کنند.
 
انتهای پیام/

 

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/14f

۱۶ آبان ۱۴۰۱ ۰۶:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید