دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۷:۲۱

اخبار

​استنشاق دارو برای بیماران با تولید محصول دانش‌بنیان تسهیل شد

​استنشاق دارو برای بیماران با تولید محصول دانش‌بنیان تسهیل شد
دستگاه نبولایزر استنشاق دارو را برای بیماران در محل بستری ممکن می‌کند و شرایط را برای بیمارانی که امکان خوردن دارو را ندارد، تسهیل می‌کند. این دستگاه توسط شرکت الکترو سازه دامون تولید شده است.
به گزارش روابلط عمومی صحا، مازیار سجادی مدیرعامل  شرکت الکترو سازه دامون  با اشاره به این که  نبولایزر  دستگاهی است که با وارد کردن دارو به صورت غبار یا مه به داخل ریه بیمار به معالجه بیماران تنفسی مانند بیمارانی که دچار  فیبروز ریه، تنگی نفس و آسم شدید هستند، کمک می‌کند.
 
نبولایزر هوا یا اکسیژن فشرده را درون داروی مایع پمپ می‌کند تا آن را به بخار قابل استنشاق توسط بیمار تبدیل کند و بیمار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آرامی نفس می‌کشد. به این ترتیب دارو با سرعت بیشتر و با عوارض جانبی کمتر جذب می‌شود. استفاده از نبولایزر منجر به کاهش درد، کاهش عفونت، بهبود سرفه و افزایش عملکرد عضلات تنفسی می‌شود.
 
هوایی که وارد دستگاه می‌شود در کمپرسور آن فشرده شده و سپس وارد محفظه دارو می‌شود. با این فشار، داروی مایع تبدیل به ذرات ریز بخار می‌شود و به ماسک نبولایزر می‌رسد.
 
استفاده از نبولایزر برای شرایط حاد که بیمار در منزل دچار مشکل ریوی شدید شده و دسترسی به محیط درمانی وجود ندارد مناسب است. در درمان آسم، این دستگاه موثرتر است زیرا مانند اسپری‌ها بیمار نباید نفس عمیق بکشد.
 
این مدیر حوزه دانش‌بنیان توضیح داد: نبولایزر تولید شده در داخل کشور یک سوم نمونه خارجی قیمت دارد و همین امر سبب شده تا صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی بواسطه تولید نبولایزر در داخل کشور صورت گیرد.
 
تولید نبولایزر در الکتروسازه دامون علاوه بر این که نیاز بیمارستانی داخل را بطرف کرده، حدود ۱۰ فرصت شغلی نیز به صورت مستقیم ایجاد کرده است.

 

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/13s

انتهای پیام/

۱۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید