جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۳۳

اخبار

تولید صنعتی پیش‌آغشته کربن اپوکسی به همت پژوهشگران ایرانی

تولید صنعتی پیش‌آغشته کربن اپوکسی به همت پژوهشگران ایرانی
پیش‌آغشته یک محصول حد واسط میان مواد اولیه و کامپوزیت نهایی است که تمامی فرآیندهای طراحی، فرمولاسیون، آغشته‌سازی الیاف، تنظیم محتوای رزین و تثبیت رزین روی الیاف در آن انجام شده و برای ساخت محصول نهایی تنها نیازمند لایه چینی و پخت نهایی است
به گزارش روابط عمومی صحا، پیش‌آغشته یک محصول حد واسط میان مواد اولیه و کامپوزیت نهایی است که تمامی فرآیندهای طراحی، فرمولاسیون، آغشته‌سازی الیاف، تنظیم محتوای رزین و تثبیت رزین روی الیاف در آن انجام شده و برای ساخت محصول نهایی تنها نیازمند لایه چینی و پخت نهایی است، بنابراین با استفاده از این مواد می‌توان قطعات کامپوزیت حساس را در محیطی تمیز و با دقت بالا و تکرارپذیری عالی تولید کرد. پیش‌آغشته‌ها برای ساخت کامپوزیت‌ها با کارایی بالا و پیشرفته، استفاده می‌شوند.
 
محمدحسین بهشتی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و مجری طرح فناور تولید صنعتی پیش‌آغشته، در این باره گفت: پس از چند سال تحقیق و توسعه و اجرای طرح‌های کارشناسی ارشد و دکترا با همکاری امیررضا پولادوند، دانشجوی دکترای پژوهشگاه موفق شدیم دانش فنی تولید انواع مختلفی از این پیش‌آغشته‌ها را استخراج و دو نوع از آنها را در مقیاس صنعتی تولید و به بازار عرضه کنیم.
 
وی به تولید موفق صنعتی پیش­‌آغشته‌های اپوکسی به طول حدود ۳۰۰ متر در عرض یک متر در پایان شهریورماه ۱۴۰۱ اشاره کرد و یادآور شد: هدف از تولید این محصول کمک به صنایع تولید قطعات کامپوزیتی حساس کشور و بازاریابی و بازارسازی این محصول است.
 
این محقق همچنین افزود: تولیدکنندگان محصولات کامپوزیتی برای مصارف داخلی و صادراتی به‌منظور افزایش کیفیت قطعات تولیدی، همچنین سرعت تولید خود می‌توانند از این محصولات استفاده کنند.
 
بهشتی تأکید کرد: هیچ محدودیتی در زمینه نوع الیاف، درصد رزین و نوع پارچه وجود ندارد و تیم فناور مجری این طرح می‌توانند انواع پیش­‌آغشته­‌ها را در مقیاس صنعتی تولید و عرضه کنند.
 
براساس اعلام وزارت علوم، تولید صنعتی پیش‌آغشته­‌های فنولی شیشه چند سال قبل از سوی گروه کامپوزیت این پژوهشگاه انجام شده بود.

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/13q

۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید