جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ۲۳:۲۴

اخبار

تولید داخلی مبدل مدار الکترونیکی

تولید داخلی مبدل مدار الکترونیکی
مبدل مدار الکترونیکی تولید داخل جریان الکتریکی مستقیم را به جریان متناوب با فرکانس و ولتاژ دلخواه تبدیل می‌کند.

به گزارش روابط عمومی صحا، فاطمه نصرالله زاده عضو هیات مدیره شرکت مهندسی پویا صنعت مدار با اشاره به این‌که ساخت مبدل سبب شده تا نیاز کشور به واردات کاهش یابد، گفت: یک مبدل از اجزا الکترونیکی به نام سلف و خازن تشکیل شده که باعث بالا یا پایین شدن جریان خروجی به آرامی می‌شود. می‌توان از مبدل‌ها به همراه ترانسفورماتور جهت تبدیل ولتاژ ورودی جریان مستقیم معین به یک ولتاژ خروجی جریان متناوب کاملا متفاوت استفاده کرد.

 
افزایش بهره‌وری با استفاده از مبدل
 
مبدل می‌تواند بیش از ۹۰ درصد انرژی مفید تولید کند. زمانی که کلید روشن و خاموش فعال شود پالس‌های برق به شکل مستقیم تولید می‌شود بنابراین برای این که جریان متناوب تولید شود باید جریان در طول یک ثانیه ۵۰ تا ۶۰ بار معکوس شود که توسط مبدل انجام می‌شود.
 
آن دسته از مبدل‌‌‌‌‌‌‌های الکترونیک قدرت که به‌‌‌‌‌‌‌ منظور کنترل و بهره ‌‌‌‌‌‌‌برداری از ماشین‌‌‌‌‌‌‌های الکتریکی مانند ماشین‌‌‌‌‌‌‌های القایی، سنکرون و جریان مستقیم مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند، به‌‌‌‌‌‌‌عنوان درایوهای ماشین الکتریکی یا درایوهای کنترل دور شناخته می شوند که در صنایع مختلف به کار می روند.
 
ایجاد 10 فرصت شغلی
 
این مدیر حوزه دانش بنیان افزود: در مجموعه پویا صنعت مدار نزدیک به 10 فرصت شغلی ایجاد شده است که مشخصا در صورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، این ظرفیت وجود دارد تا فرصت های شغلی بیشتری نیز ایجاد شود.
 
امروزه مبدل‌های ایرانی از نمونه های اروپایی ارزان تر است اما در عرصه قیمتی رقابت سختی با مدل‌های چینی وجود دارد که کار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان سخت می‌کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://www.airdfh.ir/u/13k

۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۷:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید