دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ۱۸:۵۱

اخبار

مهندس نادری‌منش در رادیو اقتصاد خبر داد

تامین مالی هوشمندسازی صنعت و صنایع پیشرفته توسط صحا با مصوبه هیات دولت

تامین مالی هوشمندسازی صنعت و صنایع پیشرفته توسط صحا با مصوبه هیات دولت
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: با توجه به تاکید دولت در حوزه صنایع پیشرفته و هوشمندسازی صنایع و صنایع معدنی، دولت به این صندوق توجه ویژه‌ای دارد و در سند حمایت از دانش‌بنیان‌های وزارت صمت که طی روزهای اخیر تصویب شد، این صندوق با مصوبه هیات دولت به عنوان بازوی تامین مالی هوشمندسازی صنعت و بازوی تامین مالی صنایع پیشرفته شناخته شد.
به گزارش روابط عمومی صحا، مهندس محسن نادری‌منش مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته عصر پنجشنبه(سوم شهریورماه)مهمان تلفنی برنامه «بزرگراه اقتصاد» رادیو اقتصاد بود.
نادری‌منش در این برنامه با تاکید بر اینکه صندوق حمایت از صنایع پیشرفته یک شرکت مادرتخصصی صددرصد دولتی هست که در ذیل وزارت صمت از سال 1376به موجب قانون تشکیل شده است، گفت: این صندوق ابتدا بنگاه‌ها را در حوزه صنایع الکترونیک حمایت می‌کرد ولی با توجه به عملکرد خوبی که داشت، از سال98 به کل صنایع پیشرفته ارائه خدمات می‌کند.
حمایت صحا از بخش‌های خصوصی و تعاونی
وی تاکید کرد: صرفا بخش‌های خصوصی و تعاونی مي‌توانند از خدمات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته استفاده کنند و موقعیت ارائه خدمات ما بین خدماتی هست که دانشگاه‌ها و مراکز رشد ارائه می‌دهند و همچنین در مواقعی است که شرکت آن قدر بزرگ شده که وارد بازار سرمایه یا استفاده از تسهیلات بانکی شود؛ و دولت برای پرکردن خلا این شرکت‌ها صندوق حمایت از صنایع پیشرفته را تشکیل داده است. 
چهار نوع حمایت صحا از شرکت‌های صنایع پیشرفته
نادری منش به اشاره به چهار نوع حمایت صحا از شرکت‌های صنایع پیشرفته خاطرنشان کرد: بخشی از حمایت ها ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی به بنگاه های فعال در این حوزه و بخشی نیز صدور ضمانتنامه برای این بنگاه‌ها هست که شامل ضمانتنامه‌های انجام کار و تعهدی است.
وی افزود: بخش دیگر خدمات ارائه بیمه‌های تخصصی و همچنین سرمایه گزاری غیرمستقیم خطرپذیر برای پرکردن خلا بسیاری از بنگاه‌ها هست.
تامین مالی هوشمندسازی صنعت و صنایع پیشرفته توسط صحا با مصوبه هیات دولت
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به همکاری با صندوق نوآوری یا سایر صندوق‌ها در حوزه‌هایی چون صندوق‌پروژه‌ها و تامین سرمایه جمعی اشاره کرده و گفت: با توجه به تاکید دولت در حوزه صنایع پیشرفته و هوشمندسازی صنایع و صنایع معدنی، دولت به این صندوق توجه ویژه‌ای دارد و در سند حمایت از دانش‌بنیان‌های وزارت صمت که طی روزهای اخیر تصویب شد، این صندوق با مصوبه هیات دولت بعنوان بازوی تامین مالی هوشمندسازی صنعت و بازوی تامین مالی صنایع پیشرفته شناخته شد.
صادرات شرکت‌های حمایت شده توسط صحا به مقاصدی چون روسیه
نادری‌منش با بیان اینکه تعدادی از بزرگترین شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک که حتی به کشورهایی چون روسیه هم صادرات دارند، جزو بنگاه‌هایی هستند که 20یا25سال پیش با حمایت این صندوق شروع به کار کرده‌اند، اظهار داشت: این شرکت‌ها اکنون جزو شرکت‌های بزرگ چند هزار میلیاردی شده‌اند و این از عملکردهای مثبت صندوق است و بدین واسطه حوزه فعالیت صندوق توسط دولت توسعه یافته است.
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته بیان داشت: امروز علاوه بر صنایع الکترونیک، بخش‌های نرم افزار، نانو تکنولوژی، بایو تکنولوژی، هوافضا، مواد پیشرفته، رباتیک و ... ذیل حمایت‌های صندوق است.
انتهای پیام/
 
لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/12P
۳ شهریور ۱۴۰۱ ۲۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید