دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ۱۸:۰۶

اخبار

ورود صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در حمایت از تولید سوئیچگیرهای GIS فشار قوی

ورود صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در حمایت از تولید سوئیچگیرهای GIS فشار قوی
معاون فنی اعتباری وعضو هیئت مدیره صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به ورود این صندوق به حمایت از تولید سوئیچگیرهای GIS فشار قوی گفت: سوئیچگیرها تجهیزاتی هستند که در سیستم انتقال برق استفاده می شوند و وظیفه اصلی این سوئیچگیرها جلوگیری از بروز اتفاقات و آسیب های جدی به شبکه انتقال برق و وسایل و تجهیزات مصرف کنندگان می باشد.
به گزارش روابط عمومی صحا، حمید وطن دوست معاون فنی اعتباری وعضو هیئت مدیره صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به ورود این صندوق به حمایت از تولید سوئیچگیرهای GIS فشار قوی گفت: سوئیچگیرها تجهیزاتی هستند که در سیستم انتقال برق استفاده می شوند و وظیفه اصلی این سوئیچگیرها جلوگیری از بروز اتفاقات و آسیب های جدی به شبکه انتقال برق و وسایل و تجهیزات مصرف کنندگان می باشد. 
معاون فنی اعتباری صحا افزود: این تجهیز وظیفه دارد در صورتی که پوشش عایقی یکی از فازها ازبین برود و یا بر اثر اغتششات شبکه برق یکی از فازها قطع و بر روی فازهای دیگر بیفتد، از اتصال کوتاه و برقراری جریان چند هزار آمپری که باعث خسارت به شبکه انتقال برق و تجهیزات الکترونیکی مصرف کنندگان می شود، جلوگیری نماید.
وطن دوست ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی کشور مخصوصاً در مناطقی که گردوغبار و آلودگی هوا زیاد است، استفاده از تجهیزات هوایی تاثیر چندانی نداشته و شرکتهای برق منطقه‌ای را بر آن داشته است تا به سمت استفاده از سوئیچگیرهای گازی که کلیه تجهیزات داخل محفظه های آلومینیومی وکیوم شده قرار دارند حرکت نمایند.
وی در ادامه گفت، با توجه به اینکه این تکنولوژی در اختیار تعداد محدودی از کشورها می‌باشد، لذا این صندوق با هدف قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی و تامین نیاز با کمک شرکت‌های داخلی اقدام به حمایت از اولین شرکت دانش بنیان فعال در این زمینه نموده است.
معاون فنی اعتباری صحا با اشاره به شرکت تولیدکننده این محصول گفت: شرکت صنایع «توس‌کات خراسان» در استان خراسان رضوی مستقر بوده و با حمایت صندوق صحا توانسته است اولین قرارداد تامین سوئیچگیرهای GIS فشارقوی را با شرکت برق منطقه ای اصفهان منعقد نماید.
وطن دوست بیان داشت: اگر چه حمایت های مالی دولت از اینگونه شرکت ها و انجام پروژه‌هایی ازاین دست به رشد و تعالی آنها کمک می‌کند اما با توجه به اینکه مشتری این محصولات عموماً شرکت های دولتی می‌باشند، لذا مهم‌ترین کمک به آنها سفارش تولید وساخت داخل می‌باشد که می‌تواند بهترین جایگزین برای واردات و خروج ارز از کشور باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://www.airdfh.ir/u/12D

۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید