یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ۰۰:۵۸

اخبار

تولید داخلی دتکتور گاز ILIYA-P110SD (IRGD)

تولید داخلی دتکتور گاز ILIYA-P110SD (IRGD)
یک شرکت داخلی آخرین محصول از نسل آخرین مدل دتکتورهای تشخیص گاز را تولید کرده که به روش الکترواپتیکی- اسپکتروسکوپی قادر به تشخیص نشت گاز در محل و همچنین تعیین نوع گاز و سنجش غلظت آن بنا به واحدهای رایج سنجش می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی صحا، شرکت ایلیا بنیان دانش از شرکت‌هایی که از حمایت‌های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته استفاده کرده است، آخرین محصول از نسل آخرین مدل دتکتورهای تشخیص گاز را تولید کرده که به روش الکترواپتیکی- اسپکتروسکوپی (طیف نگاری) قادر به تشخیص نشت گاز در محل و همچنین تعیین نوع گاز و سنجش غلظت آن بنا به واحدهای رایج سنجش می‌باشد.

با توجه به نقایص دتکتورهای نسل های قبل از خود (دتکتورهای الکتروشیمیایی - کاتالیستی)  مزیت این دتکتور سنجش دقیق تر، سریع تر و طول عمر بیشتر  نسبت به سنسورهای شیمیایی می باشد که وجود مواد شیمیایی و لزوم تعویض زود هنگام آن ها در دتکتورهای مذکور نقطه ضعف آن ها بوده که با تولید دتکتورهایی بر مبنای تکنولوژی جدید الکترونیکی و نوری (IRGD) این پیشرفت حاصل شده است.

از آنجا که برای تشخیص حضور گاز و یا نشت آن و سنجش میزان آن، گاز باید به محفظه این نوع دتکتورها برسد، به طور خاص کاربرد این دتکتورها در مواردی است که تعیین محل نشت گاز برای مصرف کننده حائز اهمیت باشد.

این شرکت که تولیدکننده انحصاری داخلی دتکتورهای الکترواپتیکی معروف به IRGD که از نوع  ابزار دقیق در حوزه F&G ، ضمن أخذ پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت معدن و تجارت و حضور در سامانه  تأمین الکترونیکی کالای صنعت نفت (EP)، گواهینامه‌ها و استانداردهای بین المللی لازم بخصوص ATEX،  FM Approval  و... و تأییدیه اداره طبقه‌بندی کالای شرکت ملی گاز ایران، دتکتورهای ساخت این شرکت به موازات محصولات مشابه خارجی در میادین مختلف عملیاتی مانند پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد (از سال 1395 تا کنون)، مناطق مختلف عملیاتی شرکت انتقال گاز ایران (از سال 1395 تاکنون)، پالایشگاه‌های مختلف شرکت پارس جنوبی (از سال 1395 تا کنون)، بازار بزرگ ایران (از سال  1398 تا کنون)، شرکت پتروشیمی مروارید (از سال 1399) نصب شده است.

این در حالی است که پس از گذشت چند ماه محصولات خارجی صحت عملکرد خود را از دست داده و محصولات ایلیابنیان دانش کما فی السابق بر خط و در صحت عملکرد کامل در حال کار هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:http://www.airdfh.ir/u/12B

 

۲۳ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید