شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۸:۰۳

اخبار

بایدن قانون حمایت از تراشه‌سازان را در رقابت با چین امضا کرد

بایدن قانون حمایت از تراشه‌سازان را در رقابت با چین امضا کرد
رئیس جمهور آمریکا یک لایحه دو حزبی را امضا کرد که هدف آن تقویت توان رقابت ایالات متحده با چین از طریق سرمایه گذاری چندمیلیارد دلاری در زمینه تولید داخلی انواع نیمه هادی ها و تحقیقات علمی است.

به گزارش روابط عمومی صحا به نقل از رویترز، رئیس جمهور آمریکا یک لایحه دو حزبی را امضا کرد که هدف آن تقویت توان رقابت ایالات متحده با چین از طریق سرمایه گذاری چندمیلیارد دلاری در زمینه تولید داخلی انواع نیمه هادی ها و تحقیقات علمی است.

بایدن در مراسم امضای قانون مذکور در خارج از کاخ سفید گفت: «امروز روزی برای سازندگان تراشه ها و نیمه هادی ها است.» صدها نفر از جمله مدیران فنی، روسای اتحادیه ها و رهبران سیاسی هر دو حزب در این مراسم حضور داشتند.

در این قانون که «قانون تراشه و علم» نامیده می‌شود، حمایت بیش از 52 میلیارد دلاری از شرکت‌های آمریکایی تولیدکننده تراشه‌های رایانه‌ای و همچنین میلیاردها دلار اعتبار مالیاتی برای تشویق سرمایه‌گذاری در تولید نیمه‌رساناها پیش بینی شده است. همچنین ده ها میلیارد دلار برای تأمین مالی تحقیقات و توسعه علمی، تشویق نوآوری و توسعه سایر فناوری های ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

دولت بایدن همچنین ادعا کرده که این قانون اختصاص "صدها میلیارد دلار دیگر" را در بخش خصوصی فعال در صنعت تولید نیمه هادی ممکن می کند. کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت‌های متعددی که توسط لایحه تراشه‌ و علم هدف گرفته شده‌اند، بیش از ۴۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید در تولید نیمه‌رساناها را تایید کرده‌اند.

مدافعان این قانون می گویند این کار برای کمک به برتری فناورانه آمریکا و تقویت مجدد صنعت عقب مانده ساخت تراشه آن مورد نیاز است. طبق گزارش کاخ سفید، ایالات متحده تنها حدود 10 درصد از نیمه هادی های جهان را تولید می کند، در حالی که آسیای شرقی 75 درصد از تولید جهانی را به خود اختصاص می دهد که شامل بیشتر تراشه های سطح بالا و پیشرفته است.

انتهای پیام/

۱۹ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید