چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۷:۲۲

اخبار

فایرفاکس 96 منتشر شد: امنیت بهتر در برابر حملات سی‌سرف

فایرفاکس 96 منتشر شد: امنیت بهتر در برابر حملات سی‌سرف
موزیلا مرورگر فایرفاکس 96 را با شمار اندکی ویژگی جدید و چند تغییر منتشر کرد.

در این نسخه قابلیت چندان چشمگیری وجود ندارد اما مهم‌ترین تغییر را می‌توانیم مرتبط با بهبود تدابیر امنیتی مرورگر در برابر حملات «جعل درخوست میان‌ وب‌گاهی» یا CSRF بدانیم.

موزیلا در یادداشت انتشار فایرفاکس 96 اعلام کرده که به‌صورت پیش‌فرض تنظیمات کوکی‌ها را تغییر می‌دهد تا از کاربران در برابر حملات «سی‌سرف» محافظت کند. این آپدیت همچنین شامل بهینه‌سازی‌هایی در زمینه صداست. برای مثال مرورگر سعی می‌کند نویزها را کاهش داده و پژواک صدا را از بین ببرد.

در نسخه جدید فایرفاکس در سیستم عامل مک اواس، اگر با نگه داشتن دکمه Command روی یک لینک در جیمیل کلیک کنید، پیوند در زبانه جدیدی باز می‌شود. این سازوکار قبلا دچار مشکل بود و به درستی عمل نمی‌کرد.

فایرفاکس 96 در لینوکس مینت تغییر مهمی دارد

کاربران توزیع لینوکسی مینت هم در صورت استفاده از فایرفاکس 96 به موجب همکاری موزیلا و پروژه مینت با تغییر مهمی روبرو می‌شوند. این توزیع دیگر موتور جستجوی پیش‌فرض فایرفاکس را به یاهو تغییر نمی‌دهد. موتور جستجو از نسخه 96 به بعد مشابه دیگر نسخه‌های فایرفاکس روی سایر سیستم‌ها خواهد بود.

اگر فایرفاکس مرورگر پیش‌فرض شماست، احتمالا خیلی زود این به‌روزرسانی را به‌صورت خودکار دریافت می‌کنید. اما اگر فایرفاکس ندارید، می‌توانید با رفتن به وب‌سایت رسمی موزیلا این مرورگر را دانلود و نصب کنید. به گزارش StatCounter، پروژه متن باز فایرفاکس در حال حاضر از نظر سهم بازار پس از مرورگر کروم، سافاری و مایکروسافت اج در جایگاه چهارم قرار گرفته است. این مرورگر با سهم 3.91 درصد فاصله کمی با مرورگر اج مایکروسافت دارد که 3.99 درصد از سهم بازار در دست دارد. 

۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید