دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۱۹

اخبار

تراز تجاری ایران و سوریه متعادل می‌شود

تراز تجاری ایران و سوریه متعادل می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت هدف از سفر به سوریه را گسترش روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با سوریه عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا تراز تجاری دو کشور را متعادل کنیم.
به گزارش روابط عمومی صحا به نقل از کیهان سیدرضا فاطمی امین در راس هیئتی از فعالان اقتصادی کشورمان بامداد دیروز دوشنبه وارد دمشق شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت که به دعوت سامرالخلیل وزیر اقتصاد سوریه به این کشور سفر کرده است، در تشریح اهداف این سفر توضیح داد: تمرکز در این سفر روی روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با کشور سوریه است و حتی می‌توانیم طرح‌های چندجانبه‌ای داشته باشیم.
فاطمی امین افزود: می‌توان محصولات متعددی در سوریه تولید و به دیگر کشور‌های عربی و منطقه صادر کرد.
وی درخصوص ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی بیان کرد: اولین نکته‌ای که ما بر آن متمرکز خواهیم شد متعادل کردن تراز تجاری دو کشور است؛ قطعا سوریه با مشکلاتی جدی در زمینه اقتصادی مواجه است و شاید صادرات یک طرفه تصوری عملی نباشد بنابراین نکته کلیدی اینجاست که روابط اقتصادی متعادلی ایجاد کنیم که دو طرف از آن نفع ببرند.
وزیر صمت افزود: پیشنهاد‌های عملی متعددی را آماده کردیم که آنها را با وزیران سوری به اشتراک خواهیم گذاشت تا شاید بتوان تصویری عملی و چابک از همکاری‌های اقتصادی دو کشور ترسیم کرد.
در این دیدار، سامر الخلیل، وزیر اقتصاد سوریه نیز گفت: قانون سرمایه‌گذاری جدید این کشور فرصت‌های خوبی را فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: شرکت‌های ایرانی از تجربه و توانمندی‌های قابل توجهی برخوردارند، ما علاقمندیم که آنها را به استفاده از فرصت‌های پیشِ رو در سایه معافیت‌های گمرکی و مالیاتی بهره‌مند کنیم.
این مسئول گفت: شکی نیست که مقامات اقتصادی تهران و دمشق به دنبال همکاری تجاری و اقتصادی هستند که منافع دو کشور را تامین می‌کند.
وزیر صمت کشورمان در این سفر سه روزه دیدار‌های متعددی با مقامات سوری از جمله حسین عرنوس نخست‌وزیر و شماری از اعضای گروه اقتصادی کابینه سوریه خواهد داشت.
۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید