دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۷:۴۹

اخبار

در ادامه برنامه های سفر به استان مرکزی:

بازدید وزیر صمت از طرح بزرگ تولید سلولهای خورشیدی در شهرستان خمین

بازدید وزیر صمت از طرح بزرگ تولید سلولهای خورشیدی در شهرستان خمین
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به استان مرکزی از طرح بزرگ صنعتی مانا انرژی پاک، تولید کننده سلولهای خورشیدی در شهرستان خمین بازدید به عمل آورد

به گزارش روابط عمومی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به نقل از شاتا، این واحد تولیدی ظرفیت تولید ۳۲ میلیون عدد سلول های خورشیدی فتوولتاییک را دارد.

کاربرد محصولات تولیدی این واحد در حوزه برق و انرژی می باشد. این طرح در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع در ناحیه صنعتی شهید عبدالعلی سعیدی در شهرستان خمین قرار دارد.

این واحد تولیدی برای ۱۷۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل کرده است که این عدد قابل افزایش تا ۵۰۰ نفر می باشد. مانا انرژی پاک اکنون در وضعیت تولید آزمایشی قرار دارد و از امکان صادرات نیز برخوردار می باشد.

کل سرمایه گذاری انجام شده بیش از یک هزار میلیارد تومان خواهد بود و در حال حاضر میزان سرمایه‌گذاری فقط مربوط به خط سلول خورشیدی راه اندازی شده می باشد.

مسئولین این واحد تولیدی تاخیر در تامین زیرساخت ها و افزایش نیاز آب واحد را به عنوان عمده مشکلات خود مطرح کردند که وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حل و فصل این مسائل قول پیگیری و همکاری داد.

عزیز الله اکبری تالار پشتی «رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی»، علی رضا نظری« نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی» و مسئولان استان مرکزی و شهرستان خمین در این بازدید وزیر صمت را همراهی کردند.

۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید