جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ۲۱:۰۵

اخبار

در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت:

وزیر صنعت معدن وتجارت از کارخانه آجر دهدشت بازدید کرد

وزیر صنعت معدن وتجارت از کارخانه آجر دهدشت بازدید کرد
وزیر صنعت معدن وتجارت که به همراه رئیس جمهوری و برخی اعضای هیات دولت صبح امروز به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است از کارخانه آجر دهدشت بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی صحا به نقل از شاتا سید رضا فاطمی امین  روز جمعه در حاشیه بازدید از کارخانه آجر دهدشت گفت: در بازدید از طرح های صنعتی استان سعی می کنیم ضمن بررسی مشکلات کارگاههای صنعتی، برای مرتفع کردن این مشکلات گام هایی برداشته شود.

وی در خصوص فعالیت کارخانه آجر دهدشت عنوان کرد: پیش از این در جریان برخی مشکلات این کارخانه قرار گرفته بودم و امروز تلاش می شود در بازدید میدانی در راستای حل این مشکلات گام هایی برداشته شود.

وزیر صمت بیان کرد: در صورت پرداخت تسهیلات درنظرگرفته شده ۱۵۰ نفر به نیروهای کارخانه اضافه می شود که سهم مناسبی برای رفع بیکاری به حساب می آید.

ساخت کارخانه آجر و سفال دهدشت دی ماه سال ۱۳۸۸ با مشارکت بانک صنعت و معدن در استان کهگیلویه و بویراحمد و در یکی از مناطق توسعه نیافته شهرستان کهگیلویه آغاز شد.

این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۳۰ هزار مترمربع با سرمایه گذاری ارزی به مبلغ ۱۰ میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

خط اول تولید این کارخانه با پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مرداد ۹۵ با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن آجر و سفال در سال راه اندازی شد .

فاز دوم کارخانه آجر و سفال دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با ۲ میلیون یورو سرمایه گذاری شهریوری سال گذشته نیز راه اندازی شد.

ظرفیت تولیدی فاز دوم کارخانه آجر دهدشت ۶۰۰ تن در روز است و تا ۷۵۰ تن در روز قابل افزایش است.

گفتنی است رئیس جمهوری در ادامه سفرهای استانی خود روز جمعه به همراه تعدادی از وزرا و مسئولان کشوری وارد یاسوج شد.

در این سفر بررسی مسائل و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد و نتیجه ارزیابی وزیران پیرامون آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی و رفع آن ها که در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آرمانشهر

۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید