دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۵:۵۲

اخبار

افتتاح اولین دفتر کارگزاری صحا در پردیس شرکت های دانش بنیان استان فارس

افتتاح اولین دفتر کارگزاری صحا در پردیس شرکت های دانش بنیان استان فارس
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته اولین دفتر کارگزاری این صندوق در کشور را در پردیس شرکت های دانش بنیان شهید فهمیده فارس افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومی صحا؛ رضا نقی پور اصل که به دعوت موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی جهت بازدید از صنایع پیشرفته استان فارس به شیراز سفر کرده است با حضور در پردیس شرکت های دانش بنیان شهید فهمیده استان فارس، دفتر کارگزاری صندوق حمایت از صنایع پیشرفته را افتتاح کرد .
 
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در آیین افتتاح این دفتر کارگزاری گفت: وزارت دفاع از پیش قراولان صنایع پیشرفته در کشور می باشد و با توجه به توانمندی های این وزارتخانه در حوزه هایتک قطعا این همکاری ها می تواند گسترش بیشتری یابد و افتتاح دفتر کارگزاری صحا نیز در این راستا و در چهارچوب تفاهم نامه همکاری صحا با این وزارتخانه صورت میگیرد .
 
رئیس هیات مدیره صحا استان فارس را یکی از استان های پیشرو در حوزه صنایع هایتک دانست و افزود: خوشبختانه پایه و اساس صنایع دانش بنیان در استان فارس به خوبی پی ریزی شده است و در حال حاضر شرکت های بسیار خوب و موفقی در این استان فعالیت می کنند که مجموعه صحا آمادگی حمایت از این شرکت ها را دارد.
 
نقی پور اصل خاطر نشان کرد : صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به عنوان بازوی مالی وزارت صنعت معدن و تجارت تلاش می کند در اکو سیستم فناوری و نوآوری کشور نقش خود را به خوبی ایفا نماید لذا در این راستا و به منظور تمرکز زدایی در ارائه خدمات و توزیع عادلانه آن در سراسر کشور اقدام به ایجاد دفاتر نمایندگی در استان های مختلف کرده است که با توجه به ظرفیت های بالای استان فارس در حوزه صنایع پیشرفته، یکی از دفاتر خود را به این استان اختصاص داده است. 
مدیرعامل صحا مانع زدایی را یکی از اهداف و برنامه های مهم این صندوق عنوان کرد و گفت :در سال ۱۴۰۰ تلاش می کنیم با تسهیلگری، اصلاح و کوتاه کردن فرآیندها بتوانیم در راستای مانع زدایی ها گام برداشته و همچون سال گذشته بتوانیم به تحقق شعار سال در حوزه صنایع پیشرفته جامه عمل بپوشانیم.
 
نقی پور اصل افزایش سرمایه صحا را یکی از دغدغه های مشترک مدیران این مجموعه و متقاضیان خدمات از این صندوق عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با عنایت دولت محترم و تحقق افزایش سرمایه، صحا بتواند شرکت های دانش بنیان بیشتری را تحت پوشش و حمایت خود قرار دهد.
 
والی مدیر پردیس شرکت های دانش بنیان شهید فهمیده استان فارس نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به نقی پور اصل و هیات همراه ،افتتاح دفتر کارگزاری صندوق صحا در این پردیس را یک اتفاق مهم دانست که می تواند به رشد و توسعه شرکت های فعال در این فردیس می تواند کمک شایانی نماید .
وی نبود صندوق های ریسک پذیر را یکی از مشکلات اصلی صنایع پیشرفته استان فارس دانست و اظهار امیدواری کرد که با حضور پر رنگ صحا در فارس صنایع هایتک و فناور این استان بتوانند در مسیر رشد و توسعه گام بردارند.
 
پاشاخانلو مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه صنایع دفاعی نیز در این مراسم همکاری بین صحا و مجموعه صنایع دفاعی را سازنده ارزیابی کرد. 
وی با اشاره به سوابق همکاری های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با مجموعه وزارت دفاع ابراز امیدواری کرد با افتتاح دفتر کارگزاری صحا در این پردیس شاهد گسترش بیش از پیش این همکاری ها، در راستای تقویت شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنایع دفاعی باشیم.
 
در پایان این نشست دفتر کارگزاری شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با حضور رئیس سازمان صمت استان فارس و معاونین وی ،مدیرعامل و کارشناسان صندوق حمایت از توسعه صنایع دفاعی ،رئس پردیس شرکت های دانش بنیان شهید فهمیده و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان به دست مدیر عامل صحا افتتاح شد.

 

h1

h

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید