پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۷:۴۶

اخبار

نقی پور اصل در دیدار با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:

آمادگی صحا برای حمایت از پروژه های ملی و مگا پروژه ها در حوزه فناوری اطلاعات

آمادگی صحا برای حمایت از پروژه های ملی و مگا پروژه ها در حوزه فناوری اطلاعات
معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری و اطلاعات با حضور در شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صحا دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی صحا، رضا نقی پور اصل در ابتدای این دیدار ضمن خیر مقدم به امیر ناظمی گزارشی از عملکرد و اقدامات صورت گرفته در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در سال جهش تولید ارائه کرد.
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور با اشاره به تغییر ماهیت فعالیت صندوق از صنایع الکترونیک به صنایع پیشرفته گفت : این اقدام دولت در قالب مصوبه هیات وزیران بسیار ارزنده و نشان از اهتمام جدی دولت برای حمایت از صنایع هایتک و تقویت اقتصاد دانش بنیان کشور داشت که ما نیز در دوسال اخیر علیرغم مشکلات و چالش های فراوان پیش رو، سعی کردیم به این خواست دولت جامه عمل بپوشانیم.
رئیس هیات مدیره صحا در ادامه به مشکلات پیش روی صندوق جهت حمایت از صنایع پیشرفته کشور پرداخت و افزود: همانطور که بارها اعلام کرده ایم خوشبختانه کشور ما در حوزه های مختلف صنایع دانش بنیان به ویژه در زمینه صنایع پیشرفته  به لحاظ دانش فنی و نیروی انسانی متخصص یکی از کشورهای غنی منطقه و حتی جهان به شمار می رود که استفاده بهینه از این ظرفیت می تواند به رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان کشور کمک کند و به این منظور باید نگاه ها در کشور به حوزه صنایع هایتک تغییر و توجهات به این حوزه جدی تر از قبل باشد . 
وی افزایش سرمایه صندوق را مطالبه جدی این مجموعه از دولت دانست و خاطر نشان کرد؛ طبق بررسی های  صورت گرفته نیاز صنایع پیشرفته کشور 70 هزار میلیارد تومان است و بخشی از آن را می بایست صندوق صنایع پیشرفته تامین نماید که سرمایه کنونی صندوق جوابگوی این نیاز نیست.
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره عضویت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجمع عمومی صحا، همکاری جدی این دو نها را خواستار شد و گفت: حضور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجمع صندوق فرصت مناسبی جهت همکاری جدی تر و همپوشانی حوزه های عملیاتی و تحت حمایت این صندوق در فناوری های هایتک است .
نقی پور اصل حوزه فناوری اطلاعات را یکی زمینه های مهم حمایتی صحا اعلام کرد گفت: در حوزه فناوری اطلاعات مجموعه های متعددی از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها را تحت پوشش خدمات صندوق قرار داده ایم و آمادگی این را داریم تا با همکاری سازمان فناوری اطلاعات کشور گام های بزرگ تری در زمینه ورود به پروژه های ملی و مگا پروژه ها در این حوزه برداریم.
مدیرعامل صحا در پایان صحبت های خود از معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات درخواست کرد تا با جلب حمایت وزیر متبوع خود جهت افزایش سرمایه صندوق برای حمایت هرچه بیشتر حوزه فناوری اطلاعات جلب و بسترهای تسهیل چنین حمایت هایی را فراهم آورد.  
امیرناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این دیدار با تقدیر از زحمات رضا نقی پور اصل و سایر مدیران و کارکنان صندوق ، عملکرد این مجموعه را با مشکلات ذکر شده و در شرایط کرونایی کشور بسیار خوب و ارزنده دانست 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور حمایت صحا از صنایع هایتک در حوزه فناوری اطلاعات را موجب دلگرمی فعالان این حوزه دانست و گفت : خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد رشد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات در کشور هستیم و ورود صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به این حوزه می تواند باعث دلگرمی بیش از پیش فعالان این حوزه به ویژه شرکت های دانش بنیان نوظهور و استارتاپ ها باشد.
در پایان این دیدار نقی پور اصل و ناظمی بر تعامل بیشتر و گسترش بیش از پیش های همکاری های بین مجموعه های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور شدند.  

 

ناظمی  6
ناظمی  5

 

 
۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۸,۷۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید