شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۲۱:۲۲

اخبار وزیر صنعت معدن و تجارت

فاطمی امین: برنامه وزارت صمت مستقل کردن بازار مواد اولیه از تکانه‌های خارجی و نرخ ارز است/ با اقدامات وزارت صمت، در حوزه
​وزیر صمت با بیان اینکه می‌بایست قیمت‌های داخلی را از قیمت‌های خارجی و نرخ ارز مستقل و جدا کرد، گفت: برنامه وزارت صمت مستقل کردن بازار مواد اولیه از تکانه‌های خارجی و نرخ ارز است.
ضرورت جسارت و شجاعت بدنه کارشناسی اجرایی در تصمیم‌گیری در مسیر رفع موانع تولید
جمعی از تولیدکنندگان و کارآفرینان برتر کشور در نشستی ۴ ساعته با رئیس جمهور به بحث و گفتگو درباره سیاست‌های اقتصادی دولت و تشریح مشکلات و نقطه‌نظرات خود در زمینه راهکارهای رفع موانع و رونق تولید پرداختند.
فاطمی امین: صادرات غیر نفتی کشور ۱۹ درصد افزایش یافت
وزیر صمت میزان صادرات غیر نفتی کشور تا دهم دیماه جاری را بر اساس آمار گمرک ۴۲ میلیارد دلار برشمرد و بیان کرد: این میزان ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.
آزمایشگاه جامع معدن شمال غرب کشور در مرند با حضور وزیر صمت به بهره برداری رسید
آزمایشگاه جامع معدن شمال غرب کشور در مرند امروز در سفر سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت افتتاح و به بهره برداری رسید.
آیین‌نامه اجرایی اعطای اعتبار مالیاتی به شرکت‌های دانش بنیان تصویب شد
در جلسه هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور، هیئت وزیران با هدف جهت دهی حمایت های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان به منظور حمایت از تعمیق فناوری و استفاده حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان، آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده (۱۱) قانون جهش تولید دانش‌بنیان درخصوص اعطای اعتبار مالیاتی به شرکت های دانش بنیان را به تصویب رساند.
وزیر دفاع: سرریز دانش و انتقال فناوری‌های دفاعی به صنایع اولویت نیروهای مسلح و وزارت دفاع است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دانشمندان و متخصصان صنعت دفاعی در این سال ها توانسته اند با تکیه بر استعدادها، توانمندی داخلی و همت بلند به دستاوردهای چشمگیری در عرصه های زمینی، دریایی، هوایی، هوافضا و الکترونیک دست یابند تصریح کرد: سرریز دانش و انتقال فناوری های دفاعی به صنایع کشور از اولویت های مجموعه نیروهای مسلح و وزارت دفاع با رعایت همه ملاحظات بخش های دولتی وخصوصی است.
فاطمی امین: هر حوزه ای که ظرفیت تولید داخل را دارد مورد حمایت قرار دهیم
وزیر صمت در نشست با فعالان حوزه ماشین آلات معدنی با بیان اینکه هر حوزه ای که ظرفیت تولید داخل را دارد مورد حمایت قرار دهیم، گفت: تلاش داریم تا سیاست متوازنی را جلو ببریم و هر حوزه ای که ظرفیت تولید داخل را دارد مورد حمایت قرار دهیم و اگر امکان ساخت داخل نبود واردات انجام شود
جانشین وزارت دفاع: ۱۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان با وزارت دفاع همکاری دارند
جانشین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از همکاری ۱۵۰۰ شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع خبر داد و اعلام کرد که همه این موارد در راستای اصلاح فرایند و افزایش بهره‌وری است.
پذیرش اوراق گواهی اعتبار مولد و برات الکترونیکی برای حمایت از تامین مالی بنگاه‌های تولیدی
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت شرکت‌های دولتی، سازمان امور مالیاتی و وزارت صمت را موظف کرد به منظور حمایت از تامین مالی سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی کشور، ابزارهای تامین مالی زنجیره‌ای از قبیل اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) و برات الکترونیکی را بپذیرند.
محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه سیاست‌هایی برای حمایت از تولید
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ارائه تسهیلات به بخش تولید در قالب بسته حمایتی دولت اشاره کرد و گفت: مشوق‌های تولید داخلی، محدودیت برای واردات و تامین مواد اولیه از جمله سیاست‌هایی است که از سوی وزارت صمت دنبال خواهد شد.
« قبلی صفحه ۱ از ۳۶ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »
  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید