چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ۰۰:۰۲

اخبار وزیر صنعت معدن و تجارت

هدف‌مان ایجاد تحول در وضعیت خودروهای موجود است/ تاثیر ویژه خودروهای برقی در محیط زیست و درآمد کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نوآوری‌هایی است که در تدوین آئین‌نامه واردات خودرو اتفاق خواهد افتاد، گفت: بنا داریم تحولی در وضعیت خودرو به‌وجود آوریم که باعث عرضه مناسبت‌تر خودرو‌های موجود می‌شود.
علی‌آبادی: تنها راه موفقیت، همکاری با دانشگاه است/ بزرگترین ثروت کشور، نیروی انسانی است
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اگر موفقیتی در صنعت بدست آمده، مدیون دانشگاه است، گفت: راهبرد خودم را در فعالیت‌های کاری، ارتباط و تعامل کامل و نزدیک با دانشگاه قرار دادم زیرا تنها راه موفقیت، همکاری با دانشگاه است.
علی‌آبادی: برای رسیدن به توسعه پایدار نیازمند پایدار بودن تولید هستیم
وزیر صمت با بیان اینکه ایمیدرو امروز باید از تصدی‌گری به سمت حکمرانی در بخش معدن حرکت کند، گفت: حکمرانی به معنای انجام یک‌طرفه اقدامات نیست بلکه در این روش می‌بایست با تسهیل‌گری، از بخش خصوصی حمایت کرد.
جزئیات انتصاب مدیران جدید وزارت صمت
وزیر صنعت، معدن و تجارت، طی احکام جداگانه‌ای مدیران جدید بخش های مختلف وزارتخانه متبوع خود را منصوب کرد.
فاطمی امین: برنامه وزارت صمت مستقل کردن بازار مواد اولیه از تکانه‌های خارجی و نرخ ارز است/ با اقدامات وزارت صمت، در حوزه
​وزیر صمت با بیان اینکه می‌بایست قیمت‌های داخلی را از قیمت‌های خارجی و نرخ ارز مستقل و جدا کرد، گفت: برنامه وزارت صمت مستقل کردن بازار مواد اولیه از تکانه‌های خارجی و نرخ ارز است.
ضرورت جسارت و شجاعت بدنه کارشناسی اجرایی در تصمیم‌گیری در مسیر رفع موانع تولید
جمعی از تولیدکنندگان و کارآفرینان برتر کشور در نشستی ۴ ساعته با رئیس جمهور به بحث و گفتگو درباره سیاست‌های اقتصادی دولت و تشریح مشکلات و نقطه‌نظرات خود در زمینه راهکارهای رفع موانع و رونق تولید پرداختند.
فاطمی امین: صادرات غیر نفتی کشور ۱۹ درصد افزایش یافت
وزیر صمت میزان صادرات غیر نفتی کشور تا دهم دیماه جاری را بر اساس آمار گمرک ۴۲ میلیارد دلار برشمرد و بیان کرد: این میزان ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.
آزمایشگاه جامع معدن شمال غرب کشور در مرند با حضور وزیر صمت به بهره برداری رسید
آزمایشگاه جامع معدن شمال غرب کشور در مرند امروز در سفر سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت افتتاح و به بهره برداری رسید.
آیین‌نامه اجرایی اعطای اعتبار مالیاتی به شرکت‌های دانش بنیان تصویب شد
در جلسه هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور، هیئت وزیران با هدف جهت دهی حمایت های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان به منظور حمایت از تعمیق فناوری و استفاده حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان، آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده (۱۱) قانون جهش تولید دانش‌بنیان درخصوص اعطای اعتبار مالیاتی به شرکت های دانش بنیان را به تصویب رساند.
وزیر دفاع: سرریز دانش و انتقال فناوری‌های دفاعی به صنایع اولویت نیروهای مسلح و وزارت دفاع است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دانشمندان و متخصصان صنعت دفاعی در این سال ها توانسته اند با تکیه بر استعدادها، توانمندی داخلی و همت بلند به دستاوردهای چشمگیری در عرصه های زمینی، دریایی، هوایی، هوافضا و الکترونیک دست یابند تصریح کرد: سرریز دانش و انتقال فناوری های دفاعی به صنایع کشور از اولویت های مجموعه نیروهای مسلح و وزارت دفاع با رعایت همه ملاحظات بخش های دولتی وخصوصی است.
« قبلی صفحه ۱ از ۳۶ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »
  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید