دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۳
صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا)|برخی از طرح ها و شرکتهای حمایت شده

برخی از طرح ها و شرکتهای حمایت شده

ردیف

نام شرکت

موضوع طرح

خلاصه ای از طرح

شهر

1

اوس سینا

ساخت دستگاه الکتروکاردیوگراف و اخذ تاییدیه

هدف از طرف، ساخت نمونه اولیه از دستگاه الکتروکاردیوگراف و اخذ تاییدیه های آن بوده است. دستگاه مورد نمونه سازی دارای 12 لید بوده و دارای تمامی آپشن های لازم و به روز، جهت کاربر دستگاه می باشد. در حال حاضر، تولید این دستگاه در کشور به صورت محدود انجام می شود و با نمونه سازی دستگاه توسط شرکت اوس سینا و ایجاد امکان تولید، پیش بینی می شود بازار از انحصار تولید خارج شده و نیاز به واردات نیز کمتر گردد.

تهران

2

الکترونیک پردازش سبلان

تولید سنسور خودرویی (تولید سنسور میل سوپاپ)

این طرح، انجام قرارداد متقاضی با شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو جهت تولید سنسور میل سوپاپ پیکانی بوده است. دانش فنی محصول کاملا توسط شرکت بدست آمده است. این سنسور برای اولین بار در کشور به صورت انبوه تولید شده است. در این سنسور، از تکنیک اثر هال استفاده شده است. محل تولید در شهر اردبیل می باشد.

اردبیل

3

تعاونی هوشمند سیستم ویستا

ساخت CKD گیت‌های RF فروشگاهی

گیت‌های فروشگاهی به اختصار EAS‌ (Electronic Article Surveillance) نامیده می‌شوند نوعی سیستم‌های حفاظتی کالا و قابل استفاده در فروشگاه‌ها، انبارها، ... هستند. هدف از انجام این طرح، تولید محدود 500 عدد گیت‌ حفاظتی RF از نوع دو ‌آنتن فروشگاهی بوده است. این محصول از روی نمونه آلمانی آن مهندسی معکوس شده است.

قم

4

فناوری پردازش نوین پردیس

ساخت  سیستم TS_Radio

سیستم مورد نیاز سازمان صدا و سیما، یک سیستم ارتباطی از بستر رادیویی جهت انتقال اطلاعات شامل یک لینک مایکروویو(TS-Radio) می‌باشد. هدف از اجرای پروژه، تولید 50 لینک نوع TS-Radio، به درخواست سازمان صدا و سیما بوده است.

تهران

5

آرین ماهواره

راه‌اندازی تله پورت ماهواره‌ای در پارک علم و فناوری پردیس

هدف از انجام طرح، تامین هزینه‌های خرید تجهیزات، نصب و راه‌اندازی تله پورت ماهواره‌ای می‌باشد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، بسیاری از واحدهای صنعتی نیاز به برقراری ارتباط با شعب و مراکز خود خواهند داشت. بستر مخابراتی امروزه در برخی نقاط فاقد پوشش مناسب بوده و دارای کارائی نمی‌باشد لذا ارتباطات ماهواره‌ای راه حل مناسبی جهت بر قراری این ارتباطات می‌باشد. شرکت آرین ماهواره دارای پروانه ارائه خدمات انتقال داده‌ها از طریق ارتباطات از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی می‌باشد. این شرکت هم اکنون دارای دو تله‌پورت ماهواره در تهران و اصفهان بوده و همزمان بر روی چهار ماهواره می باشد.

پردیس

6

صنایع الکترونیک فاران

سرمایه در گردش جهت تولید انواع یو پی اس

یوپی‌اس دستگاهی الکترونیکی است به منظور تامین پیوسته انرژی برای دستگاه‌هایی مانند مجموعه‌های کامپیوتری، مخابراتی، کنترل و ابزار دقیق، آزمایشگاهی و بیمارستانی، که به اختلالات موجود در شبکه و قطع برق حساس بوده در نظر گرفته می‌شوند. هدف از انجام طرح، تامین هزینه خرید مواد اولیه به صورت سرمایه در گردش جهت تولید و فروش یوپی‌اس‌های 1، 3، 6 و 10 KVA می‌باشد.

کرمانشاه

7

شرکت مهندسی نماد پردا

نمونه سازی ژاکارد الکترونیک

هدف از انجام این طرح نمونه سازی ژاکارد الکترونیک و ساخت و خرید تستر و تجهیزات خط تولید می‌باشد.  شرکت نمادپردا در طول چند سال گذشته جهت تغییر سیستم مکانیکی به کامپیوتری ماشینهای فرش بافی، ابتدا اقدام به طراحی و ساخت سیستم ژاکارد از نوع سولنوئیدی و سپس سیستم ژاکارد از نوع پیزو سرامیک کرده است ودر چند سال اخیر فروش سیستم ژاکارد از نوع سولنوئیدی را متوقف نموده و فروش را بر سیستم ژاکارد از نوع پیزو سرامیک متمرکز نموده است. شرکت نمادپردا بعد از دو محصول فوق، اقدام به طراحی و نمونه ‌سازی ژاکارد الکترونیک نموده است.

تهران

8

توان پژوهان

فناور پاسارگاد

طراحی و نمونه سازی منابع تغذیه قدرت بالا قابل برنامه ریزی

طراحی و ساخت منابع تغذیه­ی  High Power Programmable DC Power Supply  که معرف یک تکنولوژی بسیار پیشرفته جهت مصارف صنعتی High Teck‌ مثل صنایع مخابراتی، لیزر، خودروسازی و تحقیقاتی است.

پردیس

9

صنایع راژمان پرداز

ساخت تجهیزات مانیتورینگ لرزش توربینها

طراحی و ساخت تجهیزات مانیتورینگ لرزش توربینها که در تمام سایتهای استخراج انرژی به ویژه منابع گاز که از ابتدا تا انتها احتیاج به کمپرسورها و توربین دارند.

مناطق نفت خیز

10

رهروان سپهر اندیشه

تولید کنتور هوشمند
آب و برق چاه

تولید کنتور هوشمند آب و برق چاه در راستای استفاده بهینه از منابع آب و انرژی در چاههای کشاورزی و بر روی کلیه چاههای برقدار کشور به منظور نظارت و کنترل اینگونه چاهها توسط نهادهای زیربط

تهران

11

احیاگران

سلامت ماندگار

نمونه سازی الکتروشوک پزشکی

نمونه سازی دستگاه الکتروشوک پزشکی جهت ارائه به سازمانهای ذیربط و مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی جهت اخذ تاییدیه های لازم

تهران

12

صنایع الکترونیک

گلرنگ

خط تولید DVD

راه اندازی خط مدرن  تولید DVD و BLUERAY جهت تامین نیاز بازار محصولات لوح فشرده در قالب انواع DVD متناسب با آخرین تکنولوژری روز دنیا

اشتهارد

13

گام الکترونیک

طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت جلسات و مصوبات

                 سیستمهای اطلاعات جلسات به منظور مکانیزه سازی فرآیندهای برگزاری                           جلسات و اجرای مصوبات می باشد. پیاده سازی سیستم مدیریت جلسات،                       روندپیگیری آنها، نظارت بر اجرا، تقویم، ثبت جلسات، میزکار، ثبت مصوبات و                           روندپیگیری آنها از اهداف این نرم افزار است.

تهران

14

پرویزدوامی

توسعه نرم افزار SUTCAST در حوزه قطعات چدنی

با توجه به نیاز صنایع ریخته گری به این نرم افزار و نیز تکیه بسیاری از صنایع داخلی به قطعات چدنی، توسعه این نرم افزار و کاربردی کردن آن برای طیف گسترده صنایع ریخته گری چدن امری ضروری است. کاهش هزینه های تولید قطعات ، کوتاه شدن مدت زمان تولید، امکان طراحی قطعات پیچیده چدنی‌که هزینه تولید بالایی‌داشته و با اجرای این طرح می توان به آنها دست یافت. هدف از انجام طرح توسعه نرم افزار SUTCAST در حوزه قطعات چدنی می باشد.

کرج

15

عصر گویش پرداز

توسعه و فروش نرم افزار تایپ گفتار فارسی

شرکت عصر عصر گویش پرداز به عنوان شرکتی فعال در زمینه پردازش و تشخیص گفتار فعالیت خود را به صورت کاربردی شروع کرده است نتایج کار شرکت شامل توسعه تعدادی از سیستم‌ها و موتورهای نرم‌افزاری در زمینه بازشناسی گفتار زبان فارسی و انگلیسی بصورت پیوسته و مستقل از گوینده می باشد. این شرکت تهیه و تولید نرم افزار کاربردی نویسا را انجام داده است .

تهران

16

رای دانا آفرین

توسعه سیستم جامع رای دانا

این شرکت در خصوص طراحی و پیاده سازی سیستمهای جامع فرآیند گرا فعالیت نموده است.

اصفهان

17

جهان الکترونیک

افزایش تولید بردهاى

الکترونیک

تولید انبوه و با کیفیت بالای بردهای مدارچاپی با توجه به رشد بازار داخلی و افزایش حجم سفارشات و مجهز بودن به خط تولید بردهای مدارچاپی چندلایه (Multi Layer)

یزد

18

بهنور یزد

گسترش تولید LED بر پایه چیپ ست

تولید LED به عنوان المان روشنایی فوق کم مصرف و لامپ های روشنایی LED

یزد

19

پکتوس

بهینه سازی دستگاه نمایشگر و صفحه کلید بریل ویژه نابینایان

بهینه سازی دستگاه برجسته نگار نابینایان به منظور کاهش ابعاد و وزن دستگاه جهت سهولت حمل توسط نابینایان، پشتیبانی از تمامی نرم افزار های مرتبط از جمله صفحه خوان، درایورهای سخت افزاری و مطابق با زبان فارسی و نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت

تهران

20

الکترونیک کاران

طراحی، تولید و توزیع سیستمهای حفاظتی

محصولات این شرکت شامل مدل های مختلفی اعم از سیستم حفاظتی با قابلیت آدرس دهی، تلفن کننده دوگانه سیم کارت و خط ثابت، تلفن کننده بیست حافظه دوبل، سیستم حفاظتی 4 زون با ریموت کنترل، آشکار ساز حرکت معمولی و بی سیم، کنترل از راه دور 3 رله GIGACODE  و ... می باشد.

تهران

 

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید