پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ۰۱:۵۷

تازه های علمی

مبدل مدار الکترونیکی تولید داخل جریان الکتریکی مستقیم را به جریان متناوب با فرکانس و ولتاژ دلخواه تبدیل می‌کند.
گجت و اپلیکیشن بر پایه هوش مصنوعی اسپو این فرصت را به مردان می‌ دهد که با آرامش روانی و در محیط خصوصی خود نسبت به انجام آزمایش اقدام کنند و بتوانند روند باروری خود را نیز را در قالب ویدیو و گزارش های ماهانه مشاهده و با پزشک خود به اشتراک بگذارند.
تولید داخلی دستگاه پایش هوا از راه دور
یک شرکت خصوصی با استفاده از حمایتهای دولتی موفق به تولید دستگاهی شده است که پایش هوای محیطی را بدون نیاز فیزیکی و به شکل آنلاین مورد سنجش قرار می دهد و همه اطلاعات را به مرکز ارسال می‌کند.
بایدن قانون حمایت از تراشه‌سازان را در رقابت با چین امضا کرد
رئیس جمهور آمریکا یک لایحه دو حزبی را امضا کرد که هدف آن تقویت توان رقابت ایالات متحده با چین از طریق سرمایه گذاری چندمیلیارد دلاری در زمینه تولید داخلی انواع نیمه هادی ها و تحقیقات علمی است.
تولید جوهر چاپگرهای سه بعدی توسط تولیدکنندگان داخلی
حمایت از تولیدات مبتنی بر فناوری نانو زمینه را برای تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان، انتقال فناوری، بروکری فناوری در حوزه رنگ، چسب، رزین و انواع فرآورده‌های وابسته، فراهم آورده است.
ارتقای امنیت با حصارهای الکتریکی ایران‌ساخت
شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، توانسته‌اند محصولات قابل توجهی را در حوزه امنیت طراحی و تولید کنند، سامانه حصارهای الکتریکی ضد سرقت هوشمند از جمله این محصولات است.
تولید داخلی سامانه پایش هوشمند سلامت بیماران غیرواگیر با اینترنت اشیاء
متخصصان کشورمان موفق به طراحی و تولید سامانه پایش هوشمند سلامت بیماران غیرواگیر شدند.
فرآوری سنگ‌های ساختمانی با محصولات دانش بنیان
رزین‌ها و اپوکسی‌ها محصولاتی هستند که توسط شرکت‌های دانش بنیان بومی سازی شده‌اند تا نیاز صنایع سنگ‌های ساختمانی در جهت فرآوری محصولات معدنی برطرف و از خام فروشی جلوگیری شود.
تولید داخلی میکروسکوپ‌های الکترونی عبوری برای بررسی بافت‌های سرطانی
محققان کشور با استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا میکروسکوپ‌های الکترونی عبوری تولید کردند. موضوع کاری این میکروسکوپ تصویربرداری نانو متری و پیدا کردن خواص مواد در مقیاس نانو است و از آن می‌توان علاوه بر اجرای تحقیقات در حد نانومتری برای بررسی بافت‌های سرطانی و ویروس‌شناسی بهره برد.
استفاده از پوسته میگو برای افزایش استحکام سیمان توسط یک محقق ایرانی
دانشمندان دانشگاه ایالتی واشنگتن و آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام به رهبری پروفسور سمیه نصیری، با استخراج ترکیبی به نام کیتین از پوسته میگو که ماده‌ای دور ریختنی است کار خود را آغاز کردند.
« قبلی صفحه ۱ از ۱۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »
  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید