افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان؛ لزوم اختصاص منابع بانکها به صنایع پیشرفته|حمایت صندوق از حوزه تولید
عضو هیات مدیره صندوق حمایت از صنایع پیشرفته یکی از دلایل عدم توسعه و تامین مالی حوزه فناوری و دانش بنیان، این است که بیشتر منابع موجود به حوزه سرمایه در گردش شرکتها تخصیص پیدا کرده و حوزه تحقیقات فراموش شده است.
موج چهارم توسعه؛ زندگی فناورانه
پــس از مــوج اول (روی آوردن بــه کشــاورزی)، مــوج دوم (انقــلاب صنعتــی) و مــوج ســوم (فنــاوری اطلاعات) توسـعه زندگـی بشـر در آسـتانه قـرن 21 بـا مـوج چهـارم توسـعه کـه همـان فناوری هـای همگراسـت روبـه رو اسـت.
استقبال صنایع پیشرفته آذربایجان غربی از فعالیت نمایندگی صحا
افتتاح دفتر و فعالیت نمایندگی صحا در استان آذربایجان غربی موجب دلگرمی و استقبال فعالان حوزه صنایع پیشرفته در این استان شده است
کاربردهای نانوفناوری را در کشاورزی بشناسیم
فناوری نانو ضمن آن‌که امید به حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت را تقویت می‌کند، مجموعه گسترده‌‎ای از محصولات و خدمات را روانه بازار کرده است.
بازار 17 میلیارد دلاری/ فناوری لیزر چگونه صنایع را توسعه می‌دهد؟
ترکیب نوآورانه لیزرها و حسگرها به تولید محصولات فناورانه جدید و روزآمد و فرصت های جدیدی را برای تولیدکنندگان صنایع فوتونیک فراهم کرده است.
نسخه‌های تجاری‌سازی استارتاپی
تجاری‌سازی ایده‌های مختلف موضوعی است که حیات و ادامه استارتاپ‌های نوظهور به آن بسته است.
صنایع پیشرفته عامل توسعه روابط دیپلماتیک کشورها
امروز وزارت امورخارجه و دیپلمات های ما می بایست تبدیل به دیپلمات های علم وفناوری شوند و دانش لازم در این حوزه را پیدا کنند چرا که تجارت آینده ،تجارت فناوری هاست نه محصولات نهایی!
صفحه ۱ از ۲ ۲