اخبار

سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صمت/ داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال 99

بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صمت/ داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور در سال 99
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، بومی‌سازی و تمرکز بر بکارگیری توان تولیدکنندگان داخلی در تولید مواد اولیه و ساخت قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی را دستور کار جدی این وزارتخانه دانست و از داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مورد نیاز این بخش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، حسین مدرس خیابانی در جلسه پایش طرح‌های صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال هیچ ماموریت و پروژه‌ای بدون توجه به ساخت داخلی وجود ندارد، گفت: مهمترین ماموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه به ساخت داخل در تمامی پروژه‌های مرتبط با جهش تولید است و تمامی برنامه‎‌ها، ذیل محور ساخت داخل، طراحی و بازنگری شده‌اند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بر این اساس امسال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) بالغ بر یک میلیارد دلار برنامه برای داخلی‌سازی قطعات طراحی و بر روی اجرای آنها تمرکز کرده است.

وی تصریح کرد: در این میان همه تلاش ما آن است که رگه‌های وابستگی را از بخش‌های مختلف صنعت و معدن کشور جدا کرده و بند ناف وابستگی به خارج را از صنایع جدا کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: خودکفایی‌های صنعتی و معدنی می‌تواند پیش‌زمینه و پشتوانه‌ای برای مذاکرات سیاسی باشد و بر این اساس تمام تلاش ما آن است که وابستگی صنایع را در درجه اول به حداقل کاهش داده و در مرحله بعد، به طور کامل قطع نماییم. به همین دلیل امسال برنامه داخلی سازی برای 3.2 میلیارد دلار قطعات ارزبر در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی طراحی شده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از معاونت‌ها و شرکتهای تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده تا برنامه‌های مرتبط با داخلی‌سازی را با قدرت و قوت پیگیری کرده و به صورت مرتبط ضمن پایش، گزارش‌های مرتبط با آن را ارایه نمایند.

مدرس خیابانی در ادامه این نشست که مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته نیز در آن حضور داشت، با اشاره به اهمیت و جایگاه صنایع پیشرفته و دانش بنیان  گفت: حوزه صنایع پیشرفته و فناور نقش مهمی در پیشبرد اهداف و ماموریت های وزارت صمت در تقویت اقتصاد دانش بنیان به ویژه محور و اهداف ساخت داخل  دارد لذا همواره پیگیر اخبار و فعالیت های این حوزه صنایع پیشرفته هستم و حمایت جدی از این صنایع و شرکت های دانش بنیان باید در دستور کار معاونت آموزشی،صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و سازمان مدیریت صنعتی قرار گیرد.

 

جلسه وزارت صمت 7

جلسه وزارت صمت 6

جلسه وزارت صمت 5

 

۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۰۴
تعداد بازدید : ۷۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید