دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۰

اخبار

با حمایت شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته صورت گرفت؛

ساخت و راه اندازی اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور

ساخت و راه اندازی اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور
خط تولید یک شرکت دانش بنیان در زمینه ساخت دستگاه حفاری و تونل سازی روز یکشنبه با حضور رضا نقی پور مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین به بهره برداری رسید
به گزارش روابط عمومی شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته؛ رضا نقی پور اصل در حاشیه بازدید از شرکت تونل ساز ماشین در قزوین گفت: امسال برنامه‌های مختلفی را برای تحقق شعار سال در دستور کار داریم که یکی از آنها تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و دریافت وثایق از شرکت‌های دانش بنیان مراجعه کننده به صندوق است.
 
وی اضافه کرد: ما به مجموعه خود تاکید کرده ایم حتما موضوع تسهیلگری را مد نظر قرار دهند تا شعار سال را از طریق تسهیلگری در حوزه پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته کشور محقق کنیم.
 
این مسوول گفت: در حوزه دریافت ضمانت نامه نیز به همین شکل عمل خواهیم کرد چون بسیاری از شرکت‌های مراجعه کننده به صندوق طرف قرارداد با ذینفعان هستند و باید از ضمانت نیز برخوردار شوند.
 
نقی پور افزود: تلاش کرده ایم امسال در عرض یک روز، ضمانت نامه‌ها را در اختیار متقاضیان قرار دهیم تا جهش تولید را عینت ببخشیم.
 
وی با اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته کشور، گفت: میزان اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته کشور در سال جاری ۷۰ هزار میلیارد تومان است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بودجه انقباضی دولت و سرمایه محدود صندوق نمی‌توانیم این رقم را نه ما و نه دیگران برآورد کنیم.
 
نقی پور با بیان اینکه با توجه به سرمایه‌ای صندوق، هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته نداریم، افزود:امسال باید به سمت ضمانت نامه محوری پیش برویم تا با توجه به سرمایه محدود صندوق، بتوانیم حداقل در ارایه ضمانت نامه، گرهی از مشکلات صنایع پیشرفته کشور باز کنیم.
 
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: یکی از کارهای دیگری که می‌توانیم نسبت به سرمایه صندوق انجام دهیم ارایه خدمات کارشناسی به شرکت‌های متقاضی است که یکی از برنامه های اولویت دار ما در سال جاری محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به شرکت دانش بنیان تونل ساز ماشین در قزوین، گفت: این شرکت امروز برای اولین بار در کشور، یک ماشین حفاری را عرضه کرده و توانسته است با شرکت آب و فاضلاب کشور قرارداد ببندد و این محصول را در داخل کشور عرضه کند.
 
نقی پور اصل گفت: این پروژه، یک طرح ملی است که حاصل زحمات وزارت صنعت، معدن و تجارت و صندوق حمایت از صنایع پیشرفت بوده و خوشحالیم که امروز به نتیجه رسیده است.
 
این خط تولید برای ساخت دستگاه حفاری در زمین‌های بسیار سخت طراحی شده و قدرت حفر یک تونل به قطر ۲ هزار و ۲۷۰ میلی متر را دارد و قرار است در پروژه خط انتقال فاضلاب رباط کریم به کارگیری شود.
 
این دستگاه برای اولین بار است که در ایران ساخته می‌شود و طراحی، ساخت و نصب آن در داخل کشور صورت گرفته است.
راه اندازی خط تولید این محصول، کشور را از واردات دستگاه‌های مشابه حفاری خارجی بی نیاز می‌کند و گام بلندی برای خودکفایی و بی نیازی کشور در این حوزه است
 
مدیرعامل شرکت تونل ساز ماشین نیز در این مراسم گفت: طراحی و ساخت ماشین‌های تی بی ام و میکرو تی بی ام حفاری برای اولین بار در کشور انجام شده است و باید از حمایت‌های مسوولان در این زمینه قدردانی کنیم.
 
علی محمد صاحب افزود: ما فعالیت خود را سه سال پیش در استان آغاز کردیم و هم اینک محصولات ما به کشورهای حوزه خلیج فارس، آذربایجان و قطر صادر می‌شود.
 
وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور سعی کردیم محصولات شرکت را با نیازهای داخل کشور همسو کرده و نیاز داخل را رفع کنیم و در این راستا برای اولین بار به طراحی و ساخت ماشین‌های تی بی ام و میکرو تی بی ام حفاری اقدام کردیم.
 
شرکت تونل ساز ماشین از سال ۱۳۸۲ در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسیده و فعالیت خود را در زمینه حفاری مکانیزه در جهت حفر و احداث تونل‌های طویل با مقاصد مختلف و متناسب با زمین شناسی منطقه آغاز کرد.
 
حدود ۵۰ نفر به شکل مستقیم و ۸۰ نفر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند.

 

افتتاح تونل ساز ماشین ۱

۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۸,۹۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید