جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ۰۶:۵۴

اخبار

حضور مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در همایش بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن

حضور مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در همایش بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در حاشیه برگزاری روز ملی صنعت و معدن در معیّت معاون اول رئیس جمهور و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، همایش بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن  با حضور معاون اول رئیس جمهور، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، مدیران ارشد این وزارتخانه و سازمان های تابعه و جمعی از فعالان حوزه های صنایع و معادن برگزارگردید.

معاون اول رییس جمهور در این همایش با اشاره به جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، غیرانسانی و غیرقانونی آمریکا علیه دولت و ملت ایران گفت: در شرایط کنونی صادرکنندگان کالا و کسانی که در پی تأمین کالا‌های مورد نیاز کشور از خارج هستند در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند و باید از کسانی که به طور سالم در این فضا فعالیت می‌کنند، دفاع کرد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه بخش صنعت کشور در دوره کرونا درخشید،‌ گفت: در روزهای نخست شروع کرونا که کادر درمانی کشور با محدودیت تجهیزات حفاظت شخصی مواجه بودند بعنوان یکی از مسئولین کشور احساس شرمندگی داشتم که کادر بهداشت و درمان بدون تجهیزات لازم در بیمارستان ها خدمت رسانی می کنند و تعدادی از این عزیزان نیز در این مسیر شهید شدند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: امروز صنعتگران کشور موفق شدند در بخش تولید تجهیزات پزشکی به یکی از صادر کنندگان این محصولات تبدیل شوند و جوانان کشور در بخش دانش بنیان نیز در تولید اقلام بهداشتی نظیر کیت پزشکی،‌ ونتیلاتور و ماسک عملکرد درخشانی داشتند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در مراسم روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد: آمار تولیدات منتخب کالایی کشور با وجود محدودیت های کرونایی و تشدید تحریم ها طی سه ماه نخست امسال افزایشی بوده و با گشایش به وجود آمده در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش صنعت امیدواریم که این شرایط به صورت مستمر رشد داشته باشد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: در سه ماهه اول امسال صدور جواز تاسیس صنعتی بیش از ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و میزان سرمایه‌گذاری های جواز تاسیس های صادره نیز با افزایش ۱۳۷ درصدی مواجه شده استمدرس خیابانی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از ۳۲۵ شرکت به ۳۵۰ شرکت رسیده است.

 

در این همایش از 30 برگزیده از تولید کنندگان صنعتی و‌ معدنی نمونه و‌ ممتاز سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.

در حاشیه برگزاری این همایش رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در معیّت معاون اول رئیس جمهور و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که با حضور برخی از شرکت های تحت پوشش صندوق حمایت از صنایع پیشرفته برگزار شده بود، بازدید بعمل آوردند.

در این نمایشگاه نیازمندیهای حوزه تحقیق و توسعه مخابرات، مهمترین اقدامات بومی سازی شرکت های پزشکی، بهداشتی و معدنی، دستاوردهای خودروسازان بزرگ از جمله سایپا و ايران خودرو در زمینه خودکفایی در قطعات، اقدامات ساخت داخل ایمیدرو و دستاوردهای سازمان صنایع هوایی در معرض دید قرار گرفت.

این نمایشگاه به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و سامانه توانیران، سامانه توانمندی ها و اعلام نیازمندیهای ایران نیز به معاون اول رئیس‌جمهور معرفی شد.

 


همایش روز ملی صنعت و معدن 33
همایش روز ملی صنعت و معدن 31
همایش روز ملی صنعت و معدن 29
همایش روز ملی صنعت و معدن 28

همایش روز ملی صنعت و معدن 12

همایش روز ملی صنعت و معدن 16

همایش روز ملی صنعت و معدن 7

 

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۸,۲۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید