چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵

اخبار

نقی پور اصل: تقویت اقتصاد دانش بنیان ، ضامن ارتقای اقتدار ملی است

نقی پور اصل: تقویت اقتصاد دانش بنیان ، ضامن ارتقای اقتدار ملی است
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: اصل لازم برای ارتقای سطح اقتصاد دانش بنیان کشور، هدفمندسازی حمایت ها ، هم افزایی و هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی در این زمینه است.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته:مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این شرکت در گفتگوی اختصاصی با شاتا گفت : تقویت اقتصاد دانش بنیان در کشور ضامن ارتقای اقتدار ملی است و برای رسیدن به این مهم باید حمایت ها از صنایع پیشرفته به ویژه صنایع دانش بنیان هدفمندسازی شود.
رضانقی پور اصل افزود، برای هدفمند شدن حمایت ها باید نیاز های کشور در اقتصاد دانش بنیان و همچنین نقاط ضعف و قوت به طور دقیق احصا و این صنایع مطابق با نیازهای کشور و در راستای نیل به خودکفایی مورد حمایت واقع شده و هدایت شوند.
 
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به پرهیز از موازی کاری در حمایت صنایع پیشرفته اشاره کرد و گفت؛ تعدد دستگاه های متولی برای حمایت از صنایع پیشرفته در کشور نشان از اهتمام جدی نظام جمهوری اسلامی برای تقویت این حوزه از صنعت و استفاده از ظرفیت نخبگان علمی کشور دارد و برای سهولت در کمک به رشد در این حوزه باید از موازی کاری ها پرهیز گردد تا خدمات حمایتی با سهولت و در سریع ترین زمان ممکن در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
 
وی خاطر نشان کرد : خوشبختانه در سال ۹۸ رایزنی ها و مذاکرات خوبی با مدیران صندوق های دولتی برای راه اندازی سامانه ای جامع در قالب تشکیل یک کنسرسیوم مشترک برای ساماندهی و تسهیل در ارائه خدمات داشتیم و امسال تلاش می کنیم تا گام های لازم برای مهمی را برای عملیاتی شدن این کنسرسیوم برداریم .
 
نقی پور اصل در ادامه به ظرفیت علمی کشور برای رشد و شکوفایی در صنایع دانش بنیان و هایتک اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاههای کشور ظرفیت بالایی برای نخبه پروری و تولید دانش دارند و حمایت از صنایع دانش بنیان در واقع ایجاد پلی برای ارتباط بین صنعت و دانشگاه است که از مهمترین دستاوردهای آن می توان به خودکفایی در صنایع هایتک ،تقویت صادرات غیرنفتی و کاهش هزینه ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد.
رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از حمایت های ویژه وزیر صمت از صنایع دانش بنیان تشکر کرد افزود ؛ خوشبختانه یکی از اصلی ترین برنامه های وزارت صمت برای تحقق جهش تولید و همچنین نهضت ساخت داخل حمایت از شرکت های دانش بنیان است که وزیر محترم صمت نیز بارها بر تقویت این حوزه تاکید داشته اند که جا دارد از حمایت های ایشان که همواره از این حوزه از صنایع حمایت کرده تشکر نمایم .
 
رضانقی پور اصل درپایان سال گفت:همانگونه که قبلا هم اعلام کردیم خوشبختانه با تلاش همه همکارانم در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته بسترهای لازم را فراهم کردیم تا انشالله در سال جهش تولید گام های عملی برای تحقق این شعار برداریم.
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۸,۳۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید