دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۴:۳۰

اخبار

با حمایت وزارت صمت و از طریق شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته صورت گرفت:

تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان در جهان

تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان در جهان
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان ایجاد شد و در پی این تحول مدت زمان تجزیه کیسه های سیمان و در آینده ای نزدیک کیسه های آرد از ۴۰۰ سال به دو نیم سال کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت: رضا نقی پور اصل رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اعلام این خبر افزود، با موافقت اعضای محترم مجمع صندوق اولین تسهیلات 50 میلیارد ریالی این مجموعه به طرح تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر در صنعت سیمان اختصاص یافت.

او در ادامه با اشاره به حجم میزان تولید این واحد صنعتی گفت: با اجرای این طرح سالانه بیش از 50 میلیون تخته کیسه نانوزیست برای استفاده در صنعت سیمان کشور تولید می شود که در آینده ای نزدیک از این محصول در بسته بندی آرد نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و با این میزان تولید از واردات کاغذ کرافت به ارزش 15000 میلیارد ریال در سال جلوگیری می شود.

وی در ادامه با اشاره به فواید زیست محیطی طرح یاد شده گفت:با اجرای این طرح عمر تجزیه کیسه ها در طبیعت از 400 سال به دو و نیم سال کاهش می یابد که این مسئله کاملا منطبق با ابلاغیه شورای عالی محیط زیست ،دستور معاون محترم رئیس جمهور و قانون مدیریت پسماند و سند آسیب شناسی کلانشهرها در بخش محیط زیست می باشد که استفاده از آن در صنعت سیمان موجب ایجاد تحول بزرگ در افزایش کیفیت بسته بندی با استفاده از محصولات نانو، جلوگیری از ضایعات و کاهش60 درصدی هزینه بسته بندی سیمان نسبت به کاغذ کرافت می شود .

از دیگر ویژگی های این محصول ضدآب بودن و ارزان تر بودن آن می باشد همچنین اجرای این طرح برای جلوگیری از احتکار سیمان که بعضا توسط برخی از سودجویان انجام می شود.

نقی پور اصل کاهش 20 درصدی استفاده از مواد شیمیایی با جایگزینی مواد معدنی و همچنین جهش صادرات در صنایع پلیمری پایین دستی پتروشیمی ، جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده مواد پتروشیمی را از مزایای استفاده این محصول در صنایع پتروشیمی دانست.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در پایان با اشاره به اشتغالزا بودن طرح مذکور گفت: با اجرای این طرح در فاز نخست برای 130 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

گروه صنعتی یاران ساختار آذر تولید کننده و صادر کننده کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان در سال 1374 با هدف تولید انواع گونی های پلی پروپیلن در شهرک صنعتی سلیمی استان آذربایجان شرقی تاسیس گردید و با ورودی به بازار های بین المللی توانست نام خود را به عنوان یکی از تولید کنندگان این عرصه در منطقه تثبیت نماید. 

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۵۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید