دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۴:۳۷

اخبار

در حاشیه افتتاح دفتر نمایندگی قزوین صورت گرفت :

بازدید مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از یک شرکت‌ فعال در زمینه ساخت ماشین‌الات پیشرفته

بازدید مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از یک شرکت‌ فعال در زمینه ساخت ماشین‌الات پیشرفته
مدیرعامل و اعضاء هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک طی سفر به استان قزوین از برخی واحدهای صنعتی و فعال در حوزه‌ صنایع پیشرفته بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی صندوق ، طی این بازدید که با حضور معاون استاندار و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین انجام شد از شرکت تونل ساز ماشین که در زمینه تونل و حفاری مکانیزه فعالیت دارد. بازدید به عمل آمد.
مدیر عامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در این بازدید عنوان کرد: دستاوردهای این شرکت و توان تولیدی و اورهال تخصصی دستگاه‌های پیشرفته حفاری و همچنین عزم این شرکت در دستیابی به دانش طراحی و ساخت دستگاه‌های حفار مکانیزه TBM  و MTBM، سیستم‌های نوار نقاله تونل و سایر ابزار برشی، از افتخارات ملی می‌باشد و در صورت حفظ این روند و با توسعه و تعمیق دانش فنی این حوزه بسیاری از فعالیت‌های توسعه‌ای عمرانی کشور اعم از انتقال آب، قطارهای شهری و ... کمترین میزان وابستگی را به خارج خواهند داشت. 
رضا نقی‌پور اصل ضمن تقدیر از تلاش‌های این شرکت و سایر فعالانی که در راستای اقتصاد مقاومتی و با هدف کاهش وابستگی به خارج و رونق تولید ملی گام بر می‌دارند، آمادگی این صندوق را برای حمایت از طریق تسهیلات به طرح های تحقیق و توسعه و تولید شرکت اعلام کردند. همچنین با توجه به نوع فعالیت شرکت امکان ارائه انواع ضمانت نامه های پیمان به این شرکت را از خدمات دیگر صندوق بیان نمودند.
وی همچنین افزود : شتاب بخشی به توسعه فناورانه صنایع کشور و روند تعمیق ساخت و تولید صنایع پیشرفته، نیازمند عزم جدی و مساعی همه جانبه تمامی بازیگران عرصه تأمین مالی کشور به ویژه در حوزه های فناور با بالاترین میزان ارزش افزوده و کاهش حداکثری وابستگی به خارج است.  
گفتنی است این شرکت تونل ساز ماشین با تجهیز کارخانه ای با وسعت حدودی ده هزار متر مربع و بهره گیری از توان اجرایی و فنی مهندسی کارشناسان طراحی و اجرا اقدام به ساخت و تکمیل چندین دستگاه از جمله دستگاه‌های TBM با قطر حفاری 9.4 متر ، 6.2 متر و دستگاه‌های میکرو TBM سایز 1600 و 2000 میلیمتر نموده است. این شرکت قصد دارد با اتخاذ سیاست تولید مرحله‌ای تا سال 1400 به بخش عمده‌ای از دانش تولید دستگاه‌های TBM و میکرو TBM دست یابد تا بتواند وابستگی این صنعت را به خارج به حاقل رسانده و گامی در مسیر خودکفایی این صنعت در کشور بردارد.

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۵,۵۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید