پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۸:۱۲

اخبار

زرندی در نشست با مدیر عامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته :

صندوقهای حمایتی صنایع برای توسعه فعالیتها به افزایش نقدینگی نیاز دارند

صندوقهای حمایتی صنایع برای توسعه فعالیتها به افزایش نقدینگی نیاز دارند
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ، معدن و تجارت از اعلام موافقت خود با لزوم افزایش سرمایه صندوق حمایت از تحقیات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد.
  

به گزارش روابط عمومی  صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته سعید زرندی طی نشستی صمیمانه با مدیر عامل این شرکت مادر تخصصی گفت : صندوق های حمایتی صنایع تولیدی و صنعتی برای افزایش بازدهی فعالیتها و توسعه اقدامات و تسهیلات دهی و ضمانت طرح ها هر سال باید سرمایه خود را افزایش دهند و لازم است بودجه آن در برنامه های بودجه ای هر سال دیده شود .

زرندی تاکید کرد : صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در سال گذشته و 6 ماهه سال جاری بسیار خوب و موفق عمل کرد و لازم است از سوی دستگاههای مالی حمایت شود .

در این نشست همچنین مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با تشریح فعالیتهای صندوق در 6ماهه سال جاری گفت : در زمینه اعطای تسهیلات مالی در این مدت نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد 80 درصدی و در زمینه صدور ضمانت نامه رشد 15 درصدی را تجربه کردیم .

رضا نقی پور افزود : عملکرد صندوق به لحاظ ریالی طی 4 سال گذشته در زمینه تسهیلات اعطایی  بیش از1.5 برابر کل عملکرد 16 سال گذشته است .

وی تصرح کرد : برای پوشش تسهیلات دهی و حمایت از یک درصد صنایع پیشرفته کشور، به حدود 7 هزار میلیارد ریال تزریق نقدینگی از سوی منابع مالی نیاز داریم .

گفتنی است در این نشست تفاهمات خوبی در زمینه توسعه عملکرد صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته به عمل آمد تا صندوق در منظومه فعالیتهای آتی وزارت صمت نقش موثر تری ایفا کند .

 

 

 

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۴۹۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید