چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۷:۰۳

اخبار

همکاری مشترک صندوق و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت

همکاری مشترک صندوق و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت
عصر دیروز و در دیدار مدیر عامل صندوق با معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت مذاکراتی میان دو طرف جهت همکاری های مشترک انجام گرفت

به گزارش روابط عمومی صندوق: در جلسه روز گذشته مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت که در محل این معاونت در وزارت صمت برگزار گردید، دو طرف درباره همکاری های مشترک در حوزه های مختلف علمی و صنعتی مذاکره نمودند.

 

نقی پور مدیرعامل صندوق در این جلسه گفت: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به عنوان یک بازوی حمایتی می تواند در راستای حمایت از صنایع دانش بنیان و بخصوص در بحث ارتباط میان صنعت و دانشگاه که عامل مهمی در توسعه پایدار کشور می باشد عمل کند. همچنین بر اساس اساسنامه جدید صندوق و ورود آن به حوزه فعالیت های صنایع پیشرفته و مدرن و با وجود الزامات کشور برای پیوستن ایران به انقلاب چهارم صنعتی در بخش iot این مجموعه آمادگی کاملی در بحث حمایت از صنایع و ایده های علمی که به کشور در تحقق این مهم یاری رساند را دارد. همچنین در بحث ارتقاء بهره وری در حوزه صنایع معدنی و استفاده از تکنولوژی هایی که بر مبنای دانش روز موجب افزایش راندمان و میزان تولید و کاهش هرچه بیشتر هزینه ها میشود نیز، صندوق آمادگی کامل برای حمایت از شرکت ها و نخبگان این بخش را دارد. همینطور با توجه به اولویت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در بحث شناسایی و تأمین نیاز داخل 20 محصولی که عامل مهمی در خروج ارز از کشور می باشند نیز این صندوق بر اساس رشته های حمایتی مشخص شده در اساسنامه جدید خود توان مناسبی در این بخش را نیز دارا می باشد.

در این جلسه همچنین درباره انعقاد یک تفاهم نامه میان صندوق و دانشگاه صنایع و معادن مذاکراتی انجام گرفت که قرار است به موجب تفاهم نامه آتی دانشگاه صنایع و معادن شرکتهای دانش بنیانی را که در بحث علمی با این دانشگاه همکاری میکنند و نیاز به تأمین منابع مالی جهت توسعه بخش های مختلف خود را دارند را به صندوق معرفی نماید. در پایان نیز دکتر قبادیان از مدیر عامل صندوق درخواست نمود به منظور برگزای هرچه موثرتر هفته پژوهش در کشور، این صندوق به عنوان یکی از محورهای اجرایی این مراسم حضور پررنگی داشته باشد.

 

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۳,۴۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

  • نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر ،خیابان دوم(پژوهشگاه)، پلاک 21 
  • شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته
  • تلفن: 3 - 88748060(021) نمابر: 88748040(021)
  • صندوق پستی : 14155 - 1333 تهران | ایران

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید